Plugins - All in One SEO Pack - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (779 entries)

en: Select the Twitter Card type to use for this Page or Post, overriding the default setting.
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο Κάρτας Twitter για χρήση σε αυτή την Σελίδα ή Άρθρο, παρακάμπτοντας την προεπιλεγμένη ρύθμιση.

en: Add Social Meta data to your site to deliver closer integration between your website/blog and social media.
el_GR: Προσθέστε Μεταδεδομένα Κοινωνικών Δικτύων στον ιστότοπό σας για να εξασφαλίσετε στενότερη ενσωμάτωση ανάμεσα στην ιστοσελίδα/ιστολόγιό σας και τα κοινωνικά δίκτυα.

en: Your license has expired. Please %1$s click here %2$s to purchase a new one.
el_GR: Η άδειά σας έχει λήξει. Παρακαλούμε %1$s κάντε κλικ εδώ %2$s για να αγοράσετε μια νέα.

en: There is a new version of %s available. Go to <a href='%s'>the plugins page</a> for details.
el_GR: Υπάρχει διαθέσιμη μια νέα έκδοση του %s. Μεταβείτε στην <a href='%s'>σελίδα πρόσθετων</a> για λεπτομέρειες.

en: You must <a href="%s">enter a valid License Key</a> for it to work.
el_GR: Θα πρέπει να <a href="%s">εισάγετε ένα έγκυρο Κλειδί Άδειας χρήσης</a> για να λειτουργήσει.

en: %s is almost ready.
el_GR: Το %s είναι σχεδόν έτοιμο.

en: NOFOLLOW this page/post
el_GR: NOFOLLOW για αυτή την σελίδα/άρθρο

en: NOINDEX this page/post
el_GR: NOINDEX για αυτή την σελίδα/άρθρο

en: %post_month% - The month the page/post was published (localized)
el_GR: %post_month% - Ο μήνας που δημοσιεύτηκε η σελίδα/άρθρο (τοπικοποιημένος)

en: %post_year% - The year the page/post was published (localized)
el_GR: %post_year% - Το έτος που δημοσιεύτηκε η σελίδα/άρθρο (τοπικοποιημένο)

en: %post_date% - The date the page/post was published (localized)
el_GR: %post_date% - Η ημερομηνία που δημοσιεύτηκε η σελίδα/άρθρο (τοπικοποιημένη)

en: %post_month% - The month the post was published (localized)
el_GR: %post_month% - Ο μήνας που δημοσιεύτηκε το άρθρο (τοπικοποιημένο)

en: %post_year% - The year the post was published (localized)
el_GR: %post_year% - Το έτος που δημοσιεύτηκε το άρθρο (τοπικοποιημένο)

en: %post_date% - The date the post was published (localized)
el_GR: %post_date% - Η ημερομηνία που δημοσιεύτηκε το άρθρο (τοπικοποιημένη)

en: %post_month% - The month the page was published (localized)
el_GR: %post_month% - Ο μήνας που δημοσιεύτηκε η σελίδα (τοπικοποιημένος)

en: %post_year% - The year the page was published (localized)
el_GR: %post_year% - Το έτος που δημοσιεύτηκε η σελίδα (τοπικοποιημένο)

en: %post_date% - The date the page was published (localized)
el_GR: %post_date% - Η ημερομηνία που δημοσιεύτηκε η σελίδα (τοπικοποιημένη)

en: Upload Image
el_GR: Μεταφόρτωση Εικόνας

en: Feature Request/Bug Report
el_GR: Αίτημα Νέας Λειτουργίας / Αναφορά Σφάλματος

en: Enable Facebook Meta for Post Types
el_GR: Ενεργοποίηση Facebook Meta για Τύπους Δημοσιεύσεων

en: Permalink Setting
el_GR: Ρύθμιση Μόνιμου Συνδέσμου

en: Search Engine Visibility
el_GR: Ορατότητα σε Μηχανή Αναζήτησης

en: Front Page Displays
el_GR: Προβολές Μπροστινής Σελίδας

en: Site Language
el_GR: Γλώσσα Ιστότοπου

en: Site Title
el_GR: Τίτλος Ιστότοπου

en: Check this and your Meta Descriptions for any Post Type will be auto-generated using the Post Excerpt, or the first 160 characters of the post content if there is no Post Excerpt. You can overwrite any auto-generated Meta Description by editing the post or page.
el_GR: Επιλέξτε αυτό και οι Μέτα Περιγραφές σας για κάθε Τύπο Άρθρου θα δημιουργηθούν αυτόματα χρησιμοποιώντας το Απόσπασμα Άρθρου, ή τους πρώτους 160 χαρακτήρες του περιεχομένου του άρθρου εάν δεν υπάρχει Απόσπασμα Άρθρου. Μπορείτε να αντικαταστήσετε οποιαδήποτε Μέτα Περιγραφή, κάνοντας επεξεργασία στο άρθρο ή την σελίδα.

en: %description% - This outputs the description you write for each page/post or the autogenerated description, if you have that option enabled. Auto-generated descriptions are generated from the Post Excerpt, or the first 160 characters of the post content if there is no Post Excerpt.
el_GR: %description% - Αυτό εμφανίζει την περιγραφή για κάθε σελίδα/άρθρο ή την αυτόματα δημιουργημένη περιγραφή, αν έχετε αυτή την επιλογή ενεργοποιημένη. Οι αυτόματα δημιουργημένες περιγραφές δημιουργούνται από το Απόσπασμα Άρθρου, ή τους πρώτους 160 χαρακτήρες του περιεχομένου του άρθρου αν δεν υπάρχει Απόσπασμα Άρθρου.

en: Post Data
el_GR: Δεδομένα Άρθρων

en: Nothing found for %request_words%
el_GR: Δεν βρέθηκε κάτι για %request_words%

en: Access to Knowledge Center
el_GR: Πρόσβαση στο Κέντρο Γνώσης

en: Access to Premium Support Forums
el_GR: Πρόσβαση στα Premium Φόρουμ Υποστήριξης

en: Access to Video Screencasts
el_GR: Πρόσβαση σε Βίντεο Screencasts

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
el_GR: SEO για Κατηγορίες, Ετικέτες και Προσαρμοσμένες Ταξινομίες

en: Video SEO Module
el_GR: Εφαρμογίδιο για SEO σε Video

en: Advanced support for e-commerce
el_GR: Προηγμένη υποστήριξη για e-commerce

en: Advanced support for WooCommerce
el_GR: Προηγμένη υποστήριξη για WooCommerce

en: Subscribe
el_GR: Εγγραφείτε

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Email

en:  to upgrade to Pro Version and get:
el_GR: για να αναβαθμίσετε στην Pro έκδοση και να αποκτήσετε:

en: Use Content For Autogenerated OG Descriptions
el_GR: Χρήση Περιεχόμενου Για Αυτόματη δημιουργία OG Περιγραφών

en: This option will auto generate your Open Graph descriptions from your post content instead of your post excerpt. WooCommerce users should read the documentation regarding this setting.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα δημιουργήσει αυτόματα τις Open Graph περιγραφές σας από το περιεχόμενο του άρθρου σας, αντί του αποσπάσματος του άρθρου. Οι χρήστες του WooCommerce θα πρέπει να διαβάσουν την τεκμηρίωση σχετικά με αυτή τη ρύθμιση.

en: Enter your Facebook Admin ID here. You can enter multiple IDs separated by a comma. You can look up your Facebook ID using this tool http://findmyfbid.com/
el_GR: Εισάγετε το ID του Διαχειριστή Facebook εδώ. Μπορείτε να εισάγετε πολλαπλά IDs χωρισμένα με κόμμα. Μπορείτε να βρείτε το Facebook ID σας χρησιμοποιώντας αυτό το εργαλείο http://findmyfbid.com/

en: Use Content For Autogenerated Descriptions:
el_GR: Χρήση Περιεχομένου για Αυτόματα Δημιουργημένες Περιγραφές

en: This option will auto generate your meta descriptions from your post content instead of your post excerpt. This is useful if you want to use your content for your autogenerated meta descriptions instead of the excerpt. WooCommerce users should read the documentation regarding this setting.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα δημιουργήσει αυτόματα τις meta περιγραφές σας από το περιεχόμενο του άρθρου σας, αντί του αποσπάσματος του άρθρου σας. Αυτό είναι χρήσιμο αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το περιεχόμενό σας για τις αυτόματα δημιουργημένες meta περιγραφές σας αντί του αποσπάσματος. Οι χρήστες του WooCommerce θα πρέπει να διαβάσουν την τεκμηρίωση σχετικά με αυτή τη ρύθμιση.

en: Access to video tutorials about SEO with the Pro version
el_GR: Πρόσβαση σε βιντεοσκοπημένα εκπαιδευτικά σεμινάρια σχετικά με το SEO με την έκδοση Pro

en: Reset %s Settings to Defaults
el_GR: Επαναφορά %s Ρυθμίσεων σε Προεπιλεγμένες

en: Welcome to version %s. Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack Pro ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
el_GR: Καλωσορίσατε στην έκδοση %s. Ευχαριστούμε που εκτελείτε το πιο πρόσφατο και καλύτερο All in One SEO Pack Pro από ποτέ! Παρακαλώ αναθεωρείστε τις ρυθμίσεις σας, καθώς πάντα προσθέτουμε νέα χαρακτηριστικά για σας!

en: %current_date% - The current date (localized)
el_GR: %current_date% - Η τρέχουσα ημερομηνία (τοπική)

en: This option will automatically generate Canonical URLs for your entire WordPress installation.  This will help to prevent duplicate content penalties by Google
el_GR: Αυτή η επιλογή θα παράγει αυτόματα Canonical διευθύνσεις URLs για ολόκληρη την εγκατάσταση WordPress σας.  Αυτό θα βοηθήσει να αποτραπούν κυρώσεις για διπλό περιεχόμενο από την Google

en: CLICK HERE
el_GR: ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

en: Removed empty file %s.
el_GR: Αφαιρέθηκε κενό αρχείο %s.

en: This displays an SEO News widget on the dashboard.
el_GR: Αυτό εμφανίζει μια μικροεφαρμογή με SEO Νέα στον Πίνακα ελέγχου.

en: Show SEO News
el_GR: Εμφάνιση SEO Νέα

en:  and changes are automatically submitted to search engines.
el_GR: και οι αλλαγές αυτόματα υποβάλλονται στις μηχανές αναζήτησης

en:  Your sitemap has been created
el_GR: Ο χάρτης του ιστότοπου έχει δημιουργηθεί

en: Click here to %s.
el_GR: Πατήστε εδώ για %s.

en: Continue to the General Settings
el_GR: Συνέχεια στις Γενικές Ρυθμίσεις

en: SEO News
el_GR: SEO Νέα

en: Credits
el_GR: Συντελεστές

en: What&#8217;s New
el_GR: Τι νέο υπάρχει

en: All in One SEO Pack %s contains new features, bug fixes, increased security, and tons of under the hood performance improvements.
el_GR: Το All in One SEO Pack %s περιέχει νέες λειτουργίες, διορθώσεις σφαλμάτων, αυξημένη ασφάλεια, και τόνους από βελτιώσεις επιδόσεων.

en: Welcome to All in One SEO Pack %s
el_GR: Καλωσήρθατε στο All in One SEO Pack %s

en: Welcome to All in One SEO Pack
el_GR: Καλωσήρθατε στο All in One SEO Pack

en: Control SEO on categories, tags and custom taxonomies with the Pro version
el_GR: Μπορείτε να ελέγξετε το SEO στις κατηγορίες, τις ετικέτες και τις προσαρμοσμένες ταξινομίες με την Pro έκδοση

en: We have complete documentation on every setting and feature
el_GR: Έχουμε ολοκληρωμένη τεκμηρίωση για κάθε ρύθμιση και λειτουργία

en: Did You Know?
el_GR: Ξέρατε ότι;

en: Set up Google Analytics
el_GR: Ρύθμιση του Google Analytics

en: Submit an XML Sitemap to Google
el_GR: Υποβολή ενός XML Χάρτη Ιστοτόπου στη Google

en: Quality guidelines for SEO titles and descriptions
el_GR: Ποιοτικές κατευθυντήριες γραμμές για τίτλους SEO και περιγραφές

en: Tips for good on-page SEO
el_GR: Συμβουλές για καλό στη-σελίδα SEO

en: Beginners Guide for Social Meta module
el_GR: Οδηγός για Αρχάριους για εφαρμογίδιο Κοινωνικών Μέτα

en: Beginners Guide for XML Sitemap module
el_GR: Οδηγός για Αρχάριους για εφαρμογίδιο XML Χάρτη Ιστοτόπου

en: Beginners Guide for All in One SEO Pack
el_GR: Οδηγός για Αρχάριους για το All in One SEO Pack

en: Get Started
el_GR: Πρώτα βήματα

en: Translate
el_GR: Μεταφράστε

en: Help translate All in One SEO Pack into your language.
el_GR: Βοηθήστε την μετάφραση του All in One SEO Pack στην δικιά σας γλώσσα.

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro to access priority support and premium features.
el_GR: Αναβαθμίστε σε All in One SEO Pack Pro για να αποκτήσετε πρόσβαση σε προτεραιότητα υποστήριξης και premium λειτουργίες.

en: There are many ways you can help support All in One SEO Pack.
el_GR: Υπάρχουν πολλοί τρόπου που μπορείτε να βοηθήσετε στην υποστήριξη του All in One SEO Pack.

en: Translation contributors and translation editors
el_GR: Μεταφραστές και επιμελητές μετάφρασης

note: translators: '%1$s' and '%2$s' are used as placeholders and turn the text in between into a clickable link
en: Want to see your name and picture here as a community developer? %1$sClick here%2$s to open an issue on GitHub to report a bug, request a feature or find an issue and submit code!
el_GR: Θέλετε να δείτε το όνομά σας και την φωτογραφία σας εδώ ως συνεισφέρων προγραμματιστής; %1$sΠατήστε εδώ%2$s για να ανοίξετε ένα issue στο Github για να αναφέρετε ένα σφάλμα ή ζητήστε μια λειτουργία ή βρείτε ένα πρόβλημα και υποβάλετε κώδικα!

en: Recent Rockstar Contributors
el_GR: Πρόσφατοι Συνεισφέρωντες Rockstar

en: Development Team
el_GR: Ομάδα ανάπτυξης

en: Core Team
el_GR: Βασική ομάδα

en: Project Manager
el_GR: Υπεύθυνος Έργου

en: Project Lead
el_GR: Επικεφαλής έργου

en: Project Leaders
el_GR: Επικεφαλείς του έργου

en: All in One SEO Pack is created by a worldwide network of friendly folks like these.
el_GR: Το All in One SEO Pack έχει δημιουργηθεί από ένα παγκόσμιο δίκτυο από φιλικούς τύπους όπως αυτούς.

en: Custom Twitter Image
el_GR: Προσαρμοσμένη Εικόνα Twitter

en: This option lets you upload an image to use as the Twitter image for this Page or Post.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να μεταφορτώνετε μια εικόνα για χρήση ως η εικόνα του Twitter για αυτή τη Σελίδα ή το Άρθρο.

en: Redirect Attachments to Post Parent:
el_GR: Ανακατεύθυνση Σελίδων Συνημμένων στο Γονεϊκό Άρθρο.

en: Redirect attachment pages to post parent.
el_GR: Ανακατεύθυνση σελίδων συνημμένων στο γονεϊκό άρθρο.

en: Dynamically creates the XML sitemap instead of using a static file.
el_GR: Δημιουργεί δυναμικά τον XML χάρτη του ιστοτόπου αντί να χρησιμοποιεί ένα στατικό αρχείο.

en: <b>Security warning:</b> Your file looks compromised. Please check the file for any script-injection.
el_GR: <b>Προειδοποίηση ασφαλείας:</b> Το αρχείο σας φαίνεται παραβιασμένο. Παρακαλώ ελέγξτε το αρχείο για οποιαδήποτε εμβολή σεναρίου.

note: translators: %1$s expands to the number of languages All in One SEO Pack has been translated into. $2%s to the percentage translated of the current language, $3%s to the language name, %4$s and %5$s to anchor tags with link to translation page at translate.wordpress.org
en: All in One SEO Pack has been translated into %1$s languages, but currently the %3$s translation is only %2$s percent complete. %4$s Click here %5$s to help get it to 100 percent.
el_GR: Το All in One SEO Pack έχει μεταφραστεί σε %1$s γλώσσες, αλλά επί του παρόντος η %3$s μετάφραση είναι μόνο %2$s τις εκατό πλήρης. %4$s Κάντε κλικ εδώ %5$s για να βοηθήσετε να την φτάσουμε 100 τις εκατό.

en: Sorry, you can't do that. Please choose a platform and then click Analyze or Convert.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό. Παρακαλούμε επιλέξτε μια πλατφόρμα και στη συνέχεια κάντε κλικ στο Ανάλυση ή στο Μετατροπή.

en: New in 2.4: Improved support for taxonomies, Woocommerce and massive performance improvements under the hood! Please review your settings on each options page!
el_GR: Νέα στην 2.4: Βελτιώθηκε η υποστήριξη για ταξινομίες, Woocommerce και μαζικές βελτιώσεις στην απόδοση κάτω από το καπώ! Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας σε κάθε σελίδα επιλογών!

en: Convert
el_GR: Μετατροπή

en: Analyze
el_GR: Ανάλυση

en: Themes
el_GR: Θέματα

en: Plugins
el_GR: Πρόσθετα

en: Choose platform:
el_GR: Επιλέξτε πλατφόρμα:

en: Import SEO data from:
el_GR: Εισάγετε δεδομένα SEO από:

en: Before performing an import, we strongly recommend that you make a backup of your site. We use and recommend %s BackupBuddy %s for backups.
el_GR: Πριν πραγματοποιήσετε μια εισαγωγή, συνιστούμε να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο του ιστότοπού σας. Χρησιμοποιούμε και συνιστούμε το %s BackupBuddy %s για αντίγραφα ασφαλείας.

en: Click "Convert" to perform the import. After the import has completed, you will be alerted to how many records were imported, and how many records had to be ignored, based on the criteria above.
el_GR: Κάντε κλικ στο "Μετατροπή" για να πραγματοποιήσετε την εισαγωγή. Αφού ολοκληρωθεί η εισαγωγή, θα ειδοποιηθείτε για το πόσες καταγραφές εισήχθησαν, και για το πόσες καταγραφές χρειάστηκε να αγνοηθούν, βάσει των παραπάνω κριτηρίων.

en: Some plugins and themes do not share similar data, or they store data in a non-standard way. If we cannot import this data, it will remain unchanged in your database. Any compatible SEO data will be displayed for you to review. If a post or page already has SEO data in All in One SEO Pack, we will not import data from another plugin/theme.
el_GR: Ορισμένα πρόσθετα και θέματα δεν μοιράζονται παρόμοια δεδομένα, ή αποθηκεύουν δεδομένα με μη-τυπικό τρόπο. Αν δεν μπορούμε να εισαγάγουμε αυτά τα δεδομένα, θα παραμείνουν αναλλοίωτα στην βάση δεδομένων σας. Οποιαδήποτε συμβατά δεδομένα SEO θα σας επιδειχθούν για να τα ελέγξετε. Αν ένα άρθρο ή σελίδα έχει ήδη δεδομένα SEO στο All in One SEO Pack, δεν θα εισαγάγουμε δεδομένα από άλλο πρόσθετο/θέμα.

en: Please Note:
el_GR: Παρακαλώ Σημειώστε:

en: Click "Analyze" for a list of SEO data that can be imported into All in One SEO Pack, along with the number of records that will be imported.
el_GR: Κάντε κλικ στο "Ανάλυση" για τη λίστα των δεδομένων SEO που μπορούν να εισαχθούν στο All in One SEO Pack, μαζί με το πλήθος των εγγραφών που θα εισαχθούν.

en: Use the drop down below to choose which plugin or theme you wish to import SEO data from.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το παρακάτω πτυσσόμενο μενού για να επιλέξετε ποιο πρόσθετο ή θέμα επιθυμείτε να εισαγάγετε από τα δεδομένα SEO.

en: Import SEO Settings
el_GR: Εισάγετε Ρυθμίσεις SEO

en: Conversion Results
el_GR: Αποτελέσματα Μετατροπής

en: Compatible data:
el_GR: Συμβατά δεδομένα:

en: <p>Analyzing records in a %s to %s conversion&hellip;
el_GR: <p>Αναλύουμε αρχεία σε ένα %s για να %s την μετατροπή&hellip:

en: Sorry, something went wrong. Please try again
el_GR: Συγγνώμη, κάτι δεν πήγε καλά. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά

en: Analysis Results
el_GR: Αποτελέσματα Ανάλυσης

en: SEO Data Import
el_GR: Εισαγωγή Δεδομένων SEO

en: Import SEO Data
el_GR: Εισάγετε Δεδομένα SEO

en: All in One SEO has been deactivated
el_GR: Το All in One SEO έχει απενεργοποιηθεί

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
el_GR: Το πρόσθετο Yoast SEO έχει εντοπιστεί. Θέλετε να %sεισάγετε τις ρυθμίσεις%s του;

en: The plugin Yoast SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s into All in One SEO Pack?
el_GR: Το πρόσθετο Yoast SEO έχει εντοπιστεί. Θέλετε να %sεισάγετε τις ρυθμίσεις%s του στο All in One SEO Pack;

en: Pro Version Only
el_GR: Μόνο Pro Έκδοση

en: %s Upgrade%s to All in One SEO Pack Pro for increased SEO compatibility for your products.
el_GR: %s Αναβαθμίστε%s στο All in One SEO Pack Pro για αυξημένη συμβατότητα SEO για τα προϊόντα σας.

en: We've detected you're running WooCommerce.
el_GR: Εντοπίσαμε ότι τρέχετε WooCommerce.

note: Description of the plugin/theme
en: Out-of-the-box SEO for your WordPress blog. Features like XML Sitemaps, SEO for custom post types, SEO for blogs or business sites, SEO for ecommerce sites, and much more. More than 30 million downloads since 2007.
el_GR: Έτοιμο-για-χρήση SEO για το WordPress ιστολόγιό σας. Χαρακτηριστικά όπως XML Χάρτες Ιστοτόπου, SEO για προσαρμοσμένους τύπους άρθρων, SEO για ιστολόγια ή ιστότοπους επιχειρήσεων, SEO για ιστότοπους ηλεκτρονικού εμπορίου, και πολλά άλλα. Περισσότερες από 30 εκατομμύρια λήψεις από το 2007.

en: Create and manage your Video Sitemap using this feature and submit your Video Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
el_GR: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε τον Βίντεο Χάρτη του Ιστοτόπου σας χρησιμοποιώντας αυτό το χαρακτηριστικό και υποβάλετε τον Βίντεο Χάρτη του Ιστοτόπου σας σε Google, Bing/Yahoo και Ask.com.

en: Image SEO
el_GR: SEO Εικόνας

en: Use Custom Blocklists
el_GR: Χρησιμοποιήστε Προσαρμοσμένες Λίστες Αποκλεισμού

en: Block Referral Spam using HTTP
el_GR: Αποκλεισμός Ανεπιθύμητων Παραπομπών χρησιμοποιώντας HTTP

en: Block Bad Bots using HTTP
el_GR: Αποκλεισμός Κακών Bots χρησιμοποιώντας HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP.
el_GR: Αποκλεισμός Ανεπιθύμητων Παραπομπών χρησιμοποιώντας HTTP.

en: Manage Licenses
el_GR: Διαχείριση Αδειών Χρήσης

en: Notice:
el_GR: Ειδοποίηση:

en:  Need a license key?
el_GR: Χρειάζεστε ένα κλειδί άδειας χρήσης;

en: License Key is not set yet or invalid.
el_GR: Το Κλειδί Άδειας Χρήσης δεν έχει οριστεί ακόμα ή δεν είναι έγκυρο.

en: Purchase one now
el_GR: Αγοράστε μία τώρα

en: Finished scanning posts
el_GR: Ολοκληρώθηκε η σάρωση των άρθρων

en: Scan
el_GR: Σάρωση

en: You do not have access to this page; try logging in as an administrator.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα: προσπαθήστε να συνδεθείτε ως διαχειριστής.

en: Enable this option to only allow access to your sitemap by site administrators and major search engines.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να επιτρέψετε την πρόσβαση στον χάρτη ιστοτόπου σας μόνο από τους διαχειριστές του ιστοτόπου και κύριες μηχανές αναζήτησης.

en: If checked, only posts that have videos in them will be displayed on the sitemap.
el_GR: Αν επιλεχθεί. μόνο τα άρθρα που έχουν βίντεο θα εμφανίζονται στον χάρτη ιστότοπου.

en: Press the Scan button to scan your posts for videos! Do this if video content from a post or posts is not showing up in your sitemap.
el_GR: Πατήστε το κουμπί Σάρωση για να σαρώσετε τα άρθρα σας για βίντεο! Κάντε το αυτό αν κάποιο περιεχόμενο με βίντεο δεν εμφανίζεται στον χάρτη του ιστότοπού σας.

en: Restrict Access to Video Sitemap
el_GR: Περιορισμός Πρόσβασης σε Χάρτη Ιστοτόπου Βίντεο

en: Scan Posts For Videos
el_GR: Σάρωση Άρθρων Για Βίντεο

en: Show Only Posts With Videos
el_GR: Δείξτε Μόνο Άρθρα Με Βίντεο

en: Upgrade to Pro
el_GR: Αναβαθμίστε σε Pro

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: SEO Settings
el_GR: Ρυθμίσεις SEO

en: About
el_GR: Σχετικά

en: Debug String
el_GR: Αποσφαλμάτωση συμβολοσειράς

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack Pro ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
el_GR: Ευχαριστούμε που τρέχετε το πιο πρόσφατο και σπουδαιότερο All in One SEO Pack Pro! Παρακαλούμε να ελέγξετε τις ρυθμίσεις σας, καθώς πάντα προσθέτουμε νέες λειτουργίες για εσάς!

en: %taxonomy_description% - The description of the taxonomy
el_GR: %taxonomy_description% - Η περιγραφή της ταξινομίας

en: %taxonomy_title% - The original title of the taxonomy
el_GR: %taxonomy_title% - Ο αρχικός τίτλος της ταξινομίας

en: Taxonomy Title Format:
el_GR: Μορφή Τίτλου Ταξινομίας:

en: Support Forum
el_GR: Φόρουμ Υποστήριξης

en: SEO on only these taxonomies:
el_GR: SEO μόνο σε αυτές τις ταξινομίες:

en: License Key:
el_GR: Κλειδί άδειας χρήσης:

en: Use these checkboxes to select which Taxonomies you want to use All in One SEO Pack with.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτά τα πλαίσια ελέγχου για να επιλέξετε ποιες Ταξινομίες θέλετε να χρησιμοποιήσετε με το All in One SEO Pack.

en: This will be the license key received when the product was purchased. This is used for automatic upgrades.
el_GR: Αυτό θα είναι το κλειδί της άδειας χρήσης που λάβατε όταν αγοράστηκε το προϊόν. Αυτό χρησιμοποιείται για αυτόματες αναβαθμίσεις.

en: Facebook Admin ID
el_GR: ID Διαχειριστή Facebook

en: Enter your Facebook App ID here. Information about how to get your Facebook App ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/apps/register
el_GR: Εισάγετε το ID Εφαρμογής Facebook εδώ. Πληροφορίες για το πώς να βρείτε το ID σας Εφαρμογής Facebook μπορούν να βρεθούν στο https://developers.facebook.com/docs/apps/register

en: You can %s click here%s to go to your reading settings and toggle your blog visibility.
el_GR: Μπορείτε να %s κάνετε κλικ εδώ%s για να μεταβείτε στις ρυθμίσεις σας ανάγνωσης και να αλλάξετε την ορατότητα του ιστολόγιού σας.

en: Warning: You're blocking access to search engines.
el_GR: Προειδοποίηση: Αποκλείετε την πρόσβαση στις μηχανές αναζήτησης.

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, unable to access via wp_remote_get().
el_GR: Αποτυχία ειδοποίησης του %s σχετικά με τις αλλαγές στον χάρτη ιστοτόπου σας σε %s, αδυναμία πρόσβασης μέσω wp_remote_get().

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, error code %s.
el_GR: Αποτυχία ειδοποίησης του %s σχετικά με τις αλλαγές στον χάρτη ιστοτόπου σας σε %s, κωδικός σφάλματος %s.

en: static
el_GR: στατικός

en: dynamic
el_GR: δυναμικός

en: compressed
el_GR: συμπιεσμένος

en: Delete Conflicting Files
el_GR: Διαγραφή Αρχείων με Διένεξη

en: Rename Conflicting Files
el_GR: Μετονομασία Αρχείων με Διένεξη

en: Potential conflict with unknown file %s.
el_GR: Πιθανή διένεξη με άγνωστο αρχείο %s.

en: Warning: a static sitemap '%s' generated by All in One SEO Pack %s on %s already exists that may conflict with dynamic sitemap generation.
el_GR: Προειδοποίηση: ένας στατικός χάρτης ιστοτόπου '%s' δημιουργημένος από το All in One SEO Pack %s στις %s υπάρχει ήδη, και μπορεί να δημιουργεί διένεξη με την δημιουργία δυναμικού χάρτη ιστοτόπου.

en: Couldn't find file %s!
el_GR: Το αρχείο %s δεν βρέθηκε!

en: Renamed %s to %s.
el_GR: Το %s μετονομάστηκε σε %s .

en: Couldn't rename file %s!
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του αρχείου %s!

en: Deleted %s.
el_GR: Διαγράφηκε %s.

en: Warning: dynamic sitemap generation must have permalinks enabled.
el_GR: Προειδοποίηση: η δημιουργία δυναμικού χάρτη ιστοτόπου πρέπει να έχει ενεργοποιημένους τους μόνιμους συνδέσμους.

en: Warning: your privacy settings are configured to ask search engines to not index your site; you can change this under %s for your blog.
el_GR: Προειδοποίηση: οι ρυθμίσεις απορρήτου σας έχουν ρυθμιστεί να ζητούν από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιούν τον ιστότοπό σας: αυτό μπορείτε να το αλλάξετε από το %s για το ιστολόγιό σας.

en: Privacy Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Ιδιωτικότητας

en: Reading Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Aνάγνωσης

en: Dynamic sitemap generation does not appear to be using the correct rewrite rules; please disable any other sitemap plugins or functionality on your site and reset your permalinks.
el_GR: Η παραγωγή δυναμικού χάρτη ιστοτόπου δεν φαίνεται να χρησιμοποιεί τους σωστούς κανόνες rewrite: παρακαλούμε να απενεργοποιήσετε όλα τα άλλα πρόσθετα χάρτη ιστοτόπου ή λειτουργία στον ιστότοπό σας και επαναφέρετε τους μόνιμους συνδέσμους σας.

en: view your sitemap
el_GR: δείτε τον χάρτη ιστοτόπου σας

en: Update Sitemap
el_GR: Ενημέρωση Χάρτη Ιστοτόπου

en:  Taxonomy
el_GR: Ταξινομία

en:  Post Type
el_GR: Τύπος Άρθρου

en: Manually set the frequency for the
el_GR: Ρυθμίστε χειροκίνητα την συχνότητα για

en: Manually set the priority for the
el_GR: Ρυθμίστε χειροκίνητα την προτεραιότητα για το

en: All Taxonomies
el_GR: Όλες οι Ταξινομίες

en: All Post Types
el_GR: Όλοι οι Τύποι Άρθρων

en: Media / Attachments
el_GR: Πολυμέσα / Συνημμένα

en: Daily scheduled sitemap check has finished.
el_GR: Ο ημερήσιος προγραμματισμένος έλεγχος του χάρτη ιστοτόπου ολοκληρώθηκε.

en: Once Monthly
el_GR: Μια φορά τον μήνα

en: Once Weekly
el_GR: Μία φορά την εβδομάδα

en: Frequencies
el_GR: Συχνότητες

en: Priorities
el_GR: Προτεραιότητες

en: Excluded Items
el_GR: Εξαιρούμενα Στοιχεία

en: Excluded Pages
el_GR: Εξαιρούμενες Σελίδες

en: Excluded Categories
el_GR: Εξαιρούμενες Κατηγορίες

en: Add URL
el_GR: Προσθέστε διεύθυνση URL

en: Additional Pages
el_GR: Πρόσθετες Σελίδες

en: Last Modified
el_GR: Τροποποιήθηκε

en: Page Frequency
el_GR: Συχνότητα Σελίδας

en: Page Priority
el_GR: Προτεραιότητα Σελίδας

en: Page URL
el_GR: Διεύθυνση URL Σελίδας

en: Enter information below for any additional links for your sitemap not already managed through WordPress.
el_GR: Εισάγετε πληροφορίες παρακάτω για οποιουσδήποτε πρόσθετους συνδέσμους για το χάρτη ιστοτόπου σας που δεν διαχειρίζονται ήδη μέσω του WordPress.

en: Manually set the %s of your %s.
el_GR: Ρυθμίστε χειροκίνητα το %s του %s σας.

en: author pages
el_GR: σελίδες συγγραφέων

en: archive pages
el_GR: σελίδες αρχείου

en: taxonomies
el_GR: ταξινομίες

en: posts
el_GR: άρθρα

en: homepage
el_GR: αρχική σελίδα

en: frequency
el_GR: συχνότητα

en: priority
el_GR: προτεραιότητα

en: Select Individual
el_GR: Επιλέξτε Μεμονωμένο

en: Do Not Override
el_GR: Μην Παρακάμπτετε

en: Sitemap Status
el_GR: Κατάσταση Χάρτη Ιστότοπου

en: Dynamically Generate Sitemap
el_GR: Δυναμική Δημιουργία Χάρτη Ιστοτόπου

en: Link From Virtual Robots.txt
el_GR: Σύνδεση Από Εικονικό Robots.txt

en: Create Compressed Sitemap
el_GR: Δημιουργία Συμπιεσμένου Χάρτη Ιστοτόπου

en: Include Author Pages
el_GR: Να Συμπεριλαμβάνονται οι Σελίδες Συντακτών

en: Include Date Archive Pages
el_GR: Να Συμπεριλαμβάνονται οι Σελίδες Αρχείου Ημερομηνιών

en: Taxonomies
el_GR: Ταξινομίες

en: Post Types
el_GR: Τύποι κειμένων

en: Maximum Posts Per Sitemap
el_GR: Μέγιστο Όριο Άρθρων Ανά Χάρτη Ιστοτόπου

en: Paginate Sitemap Indexes
el_GR: Σελιδοποίηση Ευρετηρίων Χάρτη Ιστοτόπου

en: Enable Sitemap Indexes
el_GR: Ενεργοποίηση Ευρετηρίων Χάρτη Ιστοτόπου

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: Weekly
el_GR: Μία φορά την εβδομάδα

en: Daily
el_GR: Hμερήσια

en: No Schedule
el_GR: Χωρίς Προγραμματισμό

en: Schedule Updates
el_GR: Προγραμματισμός Ενημερώσεων

en: Filename Prefix
el_GR: Πρόθεμα ονόματος αρχείου

en: Use page slugs or page IDs, seperated by commas, to exclude pages from the sitemap.
el_GR: Χρησιμοποιήστε σύντομα ονόματα σελίδων ή ID σελίδων, χωρισμένα με κόμμα, για να εξαιρέσετε σελίδες από τον χάρτη ιστοτόπου.

en: Entries from these categories will be excluded from the sitemap.
el_GR: Καταχωρήσεις από αυτές τις κατηγορίες θα εξαιρούνται από τον χάρτη ιστοτόπου.

en: Last modified date of the page.
el_GR: Τελευταία ημερομηνία τροποποίησης της σελίδας.

en: The frequency of the page.
el_GR: Η συχνότητα της σελίδας.

en: The priority of the page.
el_GR: Η προτεραιότητα της σελίδας.

en: URL to the page.
el_GR: διεύθυνση URL στη σελίδα.

en: Places a link to your Sitemap.xml into your virtual Robots.txt file.
el_GR: Τοποθετεί έναν σύνδεσμο στο Sitemap.xml σας μέσα στο εικονικό αρχείο σας Robots.txt.

en: Create a compressed sitemap file in .xml.gz format.
el_GR: Δημιουργήστε ένα συμπιεσμένο αρχείο χάρτη ιστοτόπου σε .xml.gz μορφή.

en: Include Author Archives in your sitemap.
el_GR: Συμπεριλάβετε Αρχεία Συντακτών στον χάρτη ιστοτόπου σας.

en: Include Date Archives in your sitemap.
el_GR: Συμπεριλάβετε Αρχεία Ημερομηνιών στον χάρτη ιστοτόπου σας.

en: Select which taxonomy archives appear in your sitemap
el_GR: Επιλέξτε ποια αρχεία ταξινομίας εμφανίζοται στον χάρτη ιστοτόπου σας

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
el_GR: Επιλέξτε ποιοι Τύποι Άρθρων εμφανίζονται στον χάρτη ιστοτόπου σας.

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
el_GR: Σας επιτρέπει να προσδιορίσετε τον μέγιστο αριθμό άρθρων σε ένα χάρτη ιστοτόπου (έως και 50.000).

en: Split long sitemaps into separate files.
el_GR: Χωρίστε τους μεγάλους χάρτες ιστοτόπου σε ξεχωριστά αρχεία.

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. Enable this only if your sitemap contains over 50,000 URLs or the file is over 5MB in size.
el_GR: Οργανώστε τις καταχωρήσεις στον χάρτη ιστοτόπου σε ξεχωριστά αρχεία στον χάρτη ιστοτόπου σας. Ενεργοποιήστε το μόνο αν ο χάρτης ιστοτόπου σας περιέχει πάνω από 50.000 διευθύνσεις URL ή αν το αρχείο είναι μεγαλύτερο από 5MB σε μέγεθος.

en: Notify search engines based on the selected schedule, and also update static sitemap daily if in use. (this uses WP-Cron, so make sure this is working properly on your server as well)
el_GR: Ειδοποιήστε τις μηχανές αναζήτησης με βάση το επιλεγμένο χρονοδιάγραμμα, και επίσης ενημερώστε τον στατικό χάρτη ιστοτόπου καθημερινά αν χρησιμοποιείται. (αυτό χρησιμοποιεί το WP-Cron, οπότε σιγουρευτείτε ότι επίσης λειτουργεί σωστά στον διακομιστή σας)

en: Specifies the name of your sitemap file. This will default to 'sitemap'.
el_GR: Καθορίζει το όνομα του αρχείου του χάρτη ιστοτόπου. Σε αυτό η προεπιλογή είναι 'sitemap'.

en: XML Sitemap
el_GR: Χάρτης Ιστότοπου XML

en: More Information
el_GR: Περισσότερες Πληροφορίες

en: The red indicator means that the syntax is invalid for a robots.txt file.
el_GR: Ο κόκκινος δείκτης σημαίνει ότι η σύνταξη δεν είναι έγκυρη για ένα αρχείο Robots.txt.

en: The yellow indicator means that a non-standard extension was recognized; not all crawlers may recognize it or interpret it the same way. The Allow and Sitemap directives are commonly used by Google and Yahoo.
el_GR: Ο κίτρινος δείκτης σημαίνει ότι αναγνωρίστηκε μια μη-τυποποιημένη επέκταση: μπορεί να μη την αναγνωρίσουν όλοι οι crawlers ή να την ερμηνεύσουν με τον ίδιο τρόπο. Οι οδηγίες Allow και Χάρτης Ιστότοπου χρησιμοποιούνται συνήθως από Google και Yahoo.

en: Legend
el_GR: Υπόμνημα

en: Proposed Changes
el_GR: Προτεινόμενες Αλλαγές

en: Current File
el_GR: Τρέχον Αρχείο

en: Your Robots.txt file has been optimized.  Here are the results and recommendations.  Click the Update Robots.txt File button below to write these changes to your Robots.txt file.  Click the Disregard Changes button to ignore these recommendations and keep your current Robots.txt file.
el_GR: Το αρχείο σας Robots.txt έχει βελτιστοποιηθεί. Εδώ είναι τα αποτελέσματα και οι συστάσεις. Κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί Ενημέρωση Αρχείου Robots.txt για να γράψετε αυτές τις αλλαγές στο αρχείο σας Robots.txt. Κάντε κλικ στο κουμπί Απόρριψη Αλλαγών για να αγνοήσετε αυτές τις συστάσεις και να διατηρήσετε το τρέχον σας αρχείο Robots.txt.

en: Optimize your Robots.txt File
el_GR: Βελτιστοποιήστε το Αρχείο σας Robots.txt

en: Create a Robots.txt File
el_GR: Δημιουργήστε ένα Αρχείο Robots.txt

en: Optimize
el_GR: Βελτιστοποίηση

en: Disregard Changes
el_GR: Απόρριψη Αλλαγών

en: Update Robots.txt File
el_GR: Ενημέρωση Αρχείου Robots.txt

en: Click the Optimize button below and All in One SEO Pack will analyze your Robots.txt file to make sure it complies with the standards for Robots.txt files.  The results will be displayed in a table below.
el_GR: Κάντε κλικ στο κουμπί Βελτιστοποίηση παρακάτω και το All in One SEO Pack θα αναλύσει το αρχείο σας Robots.txt για να βεβαιωθεί ότι συμμορφώνεται με τα πρότυπα για Robots.txt αρχεία. Τα αποτελέσματα θα εμφανιστούν σε ένα πίνακα παρακάτω.

en: Delete Robots.txt File
el_GR: Διαγραφή αρχείου Robots.txt

en: Save Robots.txt File
el_GR: Αποθήκευση αρχείου Robots.txt

en: Add Rule
el_GR: Προσθήκη Κανόνα

en: Generate Robots.txt
el_GR: Δημιουργία Robots.txt

en: Use the rule builder below to add rules to create a new Robots.txt file.  If you already have a Robots.txt file you should use the File Editor feature in All in One SEO Pack to edit it or you can delete your current Robots.txt file and start a new one with the rule builder below.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τον παρακάτω δημιουργό κανόνων για να προσθέσετε κανόνες και να δημιουργήσετε ένα νέο αρχείο Robots.txt. Αν έχετε ήδη ένα αρχείο Robots.txt θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το χαρακτηριστικό Επεξεργαστής Αρχείου του All in One SEO Pack για να το επεξεργαστείτε ή μπορείτε να διαγράψετε το τρέχον σας αρχείο Robots.txt και να ξεκινήσετε ένα νέο με τον δημιουργό κανόνων παρακάτω.

en: Directory Path
el_GR: Διαδρομή Καταλόγου

en: Rule Type
el_GR: Τύπος Κανόνα

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: E-mail debug information
el_GR: Αποστολή με e-mail των πληροφοριών αποσφαλμάτωσης

en: Error: please enter an e-mail address before submitting.
el_GR: Σφάλμα: Παρακαλώ εισάγετε μια e-mail διεύθυνση πριν την υποβολή.

en: Failed to send to %s.
el_GR: Απέτυχε η αποστολή στο%s.

en: Sent to %s.
el_GR: Εστάλη σε %s.

en: SFWD Debug Mail From Site %s.
el_GR: SFWD Mail Αποσφαλμάτωσης Από τον Ιστότοπο %s.

en: Form submission error: verification check failed.
el_GR: Σφάλμα υποβολής φόρμας: ο έλεγχος επαλήθευσης απέτυχε.

en: All in One SEO Pack Pro Debug Info
el_GR: All in One SEO Pack Pro Πληροφορίες Αποσφαλμάτωσης

en: Active Theme
el_GR: Ενεργό Θέμα

en: WordPress DB Version
el_GR: Έκδοση WordPress DB

en: WordPress Version
el_GR: Έκδοση WordPress

en: Home URL
el_GR: Διεύθυνση URL Αρχικής Σελίδας

en: Site URL
el_GR: Διεύθυνση URL Ιστοτόπου

en: PHP XML support
el_GR: Υποστήριξη PHP XML

en: PHP IPTC support
el_GR: Υποστήριξη PHP IPTC

en: PHP Exif support
el_GR: PHP υποστήριξη Exif

en: PHP Max Script Execute Time
el_GR: PHP Μέγιστος Χρόνος Εκτέλεσης Δέσμης Ενεργειών

en: PHP Max Post Size
el_GR: PHP Μέγιστο Μέγεθος Άρθρου

en: PHP Max Upload Size
el_GR: PHP Μέγιστο Μέγεθος Μεταφόρτωσης

en: PHP Memory Limit
el_GR: Όριο Μνήμης PHP

en: PHP Version
el_GR: Έκδοση PHP

en: SQL Mode
el_GR: Κατάσταση Λειτουργίας SQL

en: MYSQL Version
el_GR: Έκδοση MYSQL

en: Memory usage
el_GR: Χρήση Μνήμης

en: Server
el_GR: Διακομιστής

en: Operating System
el_GR: Λειτουργικό Σύστημα

en: Yes
el_GR: Ναι

en: N/A
el_GR: Δεν είναι διαθέσιμο

en: Off
el_GR: Κλείσιμο

en: Not set
el_GR: Μη ρυθμισμένο

en: System Status
el_GR: Κατάσταση Συστήματος

en: No limit
el_GR: Χωρίς όριο

en: Raise execution time
el_GR: Αυξήστε τον χρόνο εκτέλεσης

en: Use the system default
el_GR: Χρησιμοποιήστε την προεπιλογή συστήματος

en: Raise memory limit
el_GR: Αυξήστε το όριο μνήμης

en: Use output buffering to ensure that the title gets rewritten. Enable this option if you run into issues with the title tag being set by your theme or another plugin.
el_GR: Χρησιμοποιήστε buffering εξόδου για να εξασφαλίσετε ότι ο τίτλος επανεγγράφεται. Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν συναντήσετε θέματα με την ετικέτα τίτλου να ορίζεται από το θέμα σας ή κάποιο άλλο πρόσθετο.

en: This setting allows you to raise your PHP execution time to a reasonable value.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση σας επιτρέπει να αυξήσετε τον χρόνο εκτέλεσης της PHP σας σε μια λογική τιμή.

en: This setting allows you to raise your PHP memory limit to a reasonable value. Note: WordPress core and other WordPress plugins may also change the value of the memory limit.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση σας επιτρέπει να αυξήσετε το όριο μνήμης της PHP σας σε μια λογική τιμή. Σημείωση: Ο πυρήνας WordPress και άλλα πρόσθετα WordPress μπορεί επίσης να αλλάξουν την τιμή του ορίου μνήμης.

en: Choose a default value that best describes the content of your post type.
el_GR: Επιλέξτε μια προεπιλεγμένη τιμή που να περιγράφει καλύτερα το περιεχόμενο του τύπου άρθρων σας.

en: Object Type
el_GR: Τύπος Αντικειμένου

en: Scan your site for duplicate social meta tags.
el_GR: Σαρώστε τον ιστότοπό σας για διπλότυπες ετικέτες κοινωνικών μεταστοιχείων.

en: Scan Now
el_GR: Σαρώστε Τώρα

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Scan Social Meta
el_GR: Σαρώστε τα Κοινωνικά Μεταστοιχεία

en: Twitter Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Twitter

en: Facebook Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Facebook

en: Image Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Εικόνας

en: Social Settings
el_GR: Κοινωνικές Ρυθμίσεις

en: Associated Name
el_GR: Σχετιζόμενο Όνομα

en: Organization
el_GR: Οργανισμός

en: Person
el_GR: Πρόσωπο

en: Person or Organization?
el_GR: Πρόσωπο ή Οργανισμός;

en: Social Profile Links
el_GR: Σύνδεσμοι Κοινωνικών Προφίλ

en: Show Facebook Author on Articles
el_GR: Εμφάνιση Συντάκτη Facebook στα Άρθρα

en: Show Facebook Publisher on Articles
el_GR: Εμφάνιση Εκδότη Facebook στα Άρθρα

en: Article Tags
el_GR: Ετικέτες Άρθρου

en: Article Section
el_GR: Τμήμα Άρθρου

en: Debug This Post
el_GR: Αποσφαλματώστε αυτό το Άρθρο

en: Facebook Debug
el_GR: Αποσφαλμάτωση Facebook

en: Use Post Tags In Article Tags
el_GR: Χρησιμοποιήστε Ετικέτες Άρθρων σε Ετικέτες Αναρτήσεων

en: Use Categories In Article Tags
el_GR: Χρησιμοποιήστε Κατηγορίες σε Ετικέτες Άρθρων

en: Use Keywords In Article Tags
el_GR: Χρησιμοποιήστε Λέξεις-Κλειδιά σε Ετικέτες Άρθρων

en: Automatically Generate Article Tags
el_GR: Αναπαράγετε Αυτόματα Ετικέτες Άρθρων

en: Twitter Domain
el_GR: Τομέας Twitter

en: Show Twitter Author
el_GR: Εμφάνιση Συντάκτη Twitter

en: Twitter Site
el_GR: Ιστότοπος Twitter

en: Twitter Card Type
el_GR: Τύπος Κάρτας Twitter

en: Summary Large Image
el_GR: Σύνοψη Μεγάλη Εικόνα

en: Summary
el_GR: Σύνοψη

en: Default Twitter Card
el_GR: Προεπιλεγμένη Κάρτα Twitter

en: Specify Video Height
el_GR: Καθορίστε Ύψος Βίντεο

en: Specify Video Width
el_GR: Καθορίστε Πλάτος Βίντεο

en: Custom Video
el_GR: Προσαρμοσμένο Βίντεο

en: Specify Image Height
el_GR: Καθορίστε Ύψος Εικόνας

en: Specify Image Width
el_GR: Καθορίστε Πλάτος Εικόνας

en: Custom Image
el_GR: Προσαρμοσμένη Εικόνα

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Facebook Object Type
el_GR: Τύπος Αντικειμένου Facebook

en: Use Custom Field For Image
el_GR: Χρησιμοποιήστε Προσαρμοσμένο Πεδίο Για Εικόνα

en: Default Image Height
el_GR: Ύψος Προεπιλεγμένης Εικόνας

en: Default Image Width
el_GR: Πλάτος Προεπιλεγμένης Εικόνας

en: Default OG:Image
el_GR: Προεπιλεγμένη OG:Image

en: Use Default If No Image Found
el_GR: Χρήση Προεπιλεγμένης Αν Δεν Βρεθεί Εικόνα

en: First Available Image
el_GR: Πρώτη Διαθέσιμη Εικόνα

en: Post Author Image
el_GR: Εικόνα Συντάκτη Άρθρου

en: Image From Custom Field
el_GR: Εικόνα Από Προσαρμοσμένο Πεδίο

en: First Image In Content
el_GR: Πρώτη Εικόνα στο Περιεχόμενο

en: First Attached Image
el_GR: Πρώτη Συνημμένη Εικόνα

en: Featured Image
el_GR: Επιλεγμένη εικόνα

en: Default Image
el_GR: Προεπιλεγμένη Εικόνα

en: Select OG:Image Source
el_GR: Επιλέξτε Πηγή OG:Image

en: Home Image
el_GR: Εικόνα Αρχικής

en: Home Description
el_GR: Περιγραφή Αρχικής

en: Home Title
el_GR: Τίτλος Αρχικής

en: Site Name
el_GR: Όνομα Ιστότοπου

en: Run Shortcodes In Description
el_GR: Τρέξτε Shortcodes στην Περιγραφή

en: Run Shortcodes In Title
el_GR: Τρέξτε Shortcodes στον Τίτλο

en: Use AIOSEO Title and Description
el_GR: Χρησιμοποιήστε AIOSEO Τίτλο και Περιγραφή

en: Scan Header
el_GR: Σάρωση Επικεφαλίδας

en:  characters. Open Graph allows up to a maximum of %s chars for the %s.
el_GR: χαρακτήρες. Το Open Graph επιτρέπει μέχρι %s χαρακτήρες για το %s.

en: Add the name of the person or organization who owns these profiles.
el_GR: Προσθέστε το όνομα του προσώπου ή του οργανισμού στον οποίο ανήκουν αυτά τα προφίλ.

en: Add URLs for your website's social profiles here (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), one per line.
el_GR: Προσθέστε διευθύνσεις URL για τα κοινωνικά προφίλ του ιστοτόπου σας εδώ (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), ένα ανά γραμμή.

en: Are the social profile links for your website for a person or an organization?
el_GR: Οι σύνδεσμοι κοινωνικών προφίλ για τον ιστότοπό σας είναι για ένα πρόσωπο ή για έναν οργανισμό;

en: Allows your authors to be identified by their Facebook pages as content authors on the Opengraph meta for their articles.
el_GR: Επιτρέπει στους συντάκτες σας να αναγνωρίζονται από τις σελίδες Facebook τους ως συντάκτες περιεχομένου στο Open Graph μεταστοιχείο για τα άρθρα τους.

en: Link articles to the Facebook page associated with your website.
el_GR: Συνδέστε άρθρα στην σελίδα Facebook που σχετίζεται με τον ιστότοπό σας.

en: This Open Graph meta allows you to add a list of keywords that best describe this content.
el_GR: Αυτό το Open Graph μεταστοιχείο σας επιτρέπει να προσθέσετε μια λίστα λέξεων-κλειδιών που περιγράφουν καλύτερα αυτό το περιεχόμενο.

en: This Open Graph meta allows you to add a general section name that best describes this content.
el_GR: Αυτό το Open Graph μεταστοιχείο σας επιτρέπει να προσθέσετε ένα γενικό όνομα τμήματος που περιγράφει καλύτερα αυτό το περιεχόμενο.

en: Press this button to have Facebook re-fetch and debug this page.
el_GR: Πατήστε αυτό το κουμπί για να κάνετε το Facebook να ξανά-φέρει δεδομένα και να αποσφαλματώσει αυτή την σελίδα.

en: Select the Open Graph type that best describes the content of this Page or Post.
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο Open Graph που περιγράφει καλύτερα το περιεχόμενο αυτής της Σελίδας ή Άρθρου.

en: This is the Open Graph description of this Page or Post.
el_GR: Αυτή είναι η Open Graph περιγραφή αυτής της Σελίδας ή Άρθρου.

en: This is the Open Graph title of this Page or Post.
el_GR: Αυτός είναι ο Open Graph τίτλος αυτής της Σελίδας ή Άρθρου.

en: Select which Post Types you want to use All in One SEO Pack to set Open Graph meta values for.
el_GR: Επιλέξτε ποιους Τύπους Άρθρων θέλετε να χρησιμοποιήσει το All in One SEO Pack για να ορίσει Open Graph τιμές μεταστοιχείων.

en: Use post tags in generated article tags.
el_GR: Χρησιμοποιήστε ετικέτες άρθρων σε δημιουργημένες ετικέτες άρθρων.

en: Use categories in generated article tags.
el_GR: Χρησιμοποιήστε κατηγορίες σε δημιουργημένες ετικέτες άρθρων.

en: Use keywords in generated article tags.
el_GR: Χρησιμοποιήστε λέξεις κλειδιά σε δημιουργημένες ετικέτες άρθρων.

en: Automatically generate article tags for Facebook type article when not provided.
el_GR: Δημιουργήστε αυτόματα ετικέτες άρθρων για τύπο άρθρου Facebook όταν δεν παρέχονται.

en: Enter the name of your website here.
el_GR: Εισάγετε το όνομα του ιστότοπού σας εδώ.

en: Allows your authors to be identified by their Twitter usernames as content creators on the Twitter cards for their posts.
el_GR: Επιτρέπει στους συντάκτες σας να αναγνωρίζονται από τα ονόματα χρήστη του Twitter τους ως δημιουργοί περιεχομένου στις κάρτες Twitter για τα άρθρα τους.

en: Enter the Twitter username associated with your website here.
el_GR: Εισάγετε το όνομα χρήστη Twitter που σχετίζεται με τον ιστότοπό σας εδώ.

en: Select the default type of Twitter Card to display.
el_GR: Επιλέξτε τον προεπιλεγμένο τύπο Κάρτας Twitter που θα εμφανίζεται.

en: Enter the height for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
el_GR: Εισάγετε το ύψος για το Open Graph βίντεό σας σε pixel (π.χ. 600).

en: Enter the width for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
el_GR: Εισάγετε το πλάτος για το Open Graph βίντεό σας σε pixel (π.χ. 600).

en: This option lets you specify a link to the Open Graph video used on this Page or Post.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να ορίσετε έναν σύνδεσμο στο Open Graph βίντεο που χρησιμοποιείται σε αυτή την Σελίδα ή Άρθρο.

en: Enter the height for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
el_GR: Εισάγετε το ύψος για την Open Graph εικόνα σας σε pixel (π.χ. 600).

en: Enter the width for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
el_GR: Εισάγετε το πλάτος για την Open Graph εικόνα σας σε pixel (π.χ. 600).

en: This option lets you upload an image to use as the Open Graph image for this Page or Post.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να μεταφορτώσετε μια εικόνα για χρήση ως η Open Graph εικόνα για αυτή την Σελίδα ή Άρθρο.

en: This option lets you select the Open Graph image that will be used for this Page or Post, overriding the default settings.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να επιλέξετε την Open Graph εικόνα που θα χρησιμοποιείτε για αυτή την Σελίδα ή Άρθρο, παρακάμπτοντας τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις.

en: Enter the name of a custom field (or multiple field names separated by commas) to use that field to specify the Open Graph image on Pages or Posts.
el_GR: Εισάγετε το όνομα ενός προσαρμοσμένου πεδίου (ή πολλαπλά ονόματα πεδίων χωρισμένα με κόμματα) για να χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο για να ορίσετε την Open Graph εικόνα σε Σελίδες ή Άρθρα.

en: This option lets you set a default height for your images, where unspecified.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να ορίσετε ένα προεπιλεγμένο ύψος για τις εικόνες σας, όπου δεν έχει οριστεί.

en: This option lets you set a default width for your images, where unspecified.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να ορίσετε ένα προεπιλεγμένο πλάτος για τις εικόνες σας, όπου δεν έχει οριστεί.

en: This option sets a default image that can be used for the Open Graph image. You can upload an image, select an image from your Media Library or paste the URL of an image here.
el_GR: Αυτή η επιλογή ορίζει μια προεπιλεγμένη εικόνα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για Open Graph εικόνα. Μπορείτε να μεταφορτώσετε μια εικόνα, να διαλέξετε μια εικόνα από την Βιβλιοθήκη σας ή να επικολλήσετε την διεύθυνση URL μιας εικόνας εδώ.

en: This option lets you fall back to the default image if no image could be found above.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να υποχωρήσετε στην προεπιλεγμένη εικόνα αν δε μπορεί να βρεθεί εικόνα παραπάνω.

en: This option lets you choose which image will be displayed by default for the Open Graph image. You may override this on individual posts.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να επιλέξετε ποια εικόνα θα εμφανίζεται εκ προεπιλογής για την Open Graph εικόνα. Μπορείτε να το παρακάμψετε για μεμονωμένα άρθρα.

en: The Home Image is the Open Graph image for your home page.
el_GR: Η Εικόνα Αρχικής είναι η Open Graph εικόνα της αρχικής σας σελίδας.

en: The Home Description is the Open Graph description for your home page.
el_GR: Η Περιγραφή Αρχικής είναι η Open Graph περιγραφή της αρχικής σας σελίδας.

en: The Home Title is the Open Graph title for your home page.
el_GR: Ο Τίτλος Αρχικής είναι ο Open Graph τίτλος της αρχικής σας σελίδας.

en: The Site Name is the name that is used to identify your website.
el_GR: Το Όνομα Ιστότοπου είναι το όνομα που χρησιμοποιείται για να ταυτοποιήσει τον ιστότοπό σας.

en: Run shortcodes that appear in social description meta tags.
el_GR: Τρέξτε shortcodes που εμφανίζονται στα μεταστοιχεία ετικετών κοινωνικής περιγραφής.

en: Run shortcodes that appear in social title meta tags.
el_GR: Τρέξτε shortcodes που εμφανίζονται στα μεταστοιχεία ετικετών κοινωνικού τίτλου.

en: Checking this box will use the Home Title and Home Description set in All in One SEO Pack, General Settings as the Open Graph title and description for your home page.
el_GR: Επιλέγοντας αυτό το πλαίσιο θα χρησιμοποιηθεί ο Τίτλος της Αρχικής και η Περιγραφή της Αρχικής στο All in One SEO Pack, Γενικές Ρυθμίσεις ως ο Open Graph τίτλος και περιγραφή για την αρχική σας σελίδα.

en: Website
el_GR: Ιστότοπος

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Article
el_GR: Άρθρο

en: Episode
el_GR: Επεισόδιο

en: TV Show
el_GR: Τηλεοπτική Εκπομπή

en: Song
el_GR: Τραγούδι

en: Product
el_GR: Προϊόν

en: Movie
el_GR: Ταινία

en: Game
el_GR: Παιχνίδι

en: Food
el_GR: Φαγητό

en: Drink
el_GR: Ποτό

en: Book
el_GR: Βιβλίο

en: Album
el_GR: Άλμπουμ

en: State Province
el_GR: Επαρχία Πολιτεία

en: Landmark
el_GR: Ορόσημο

en: Country
el_GR: Χώρα

en: City
el_GR: Πόλη

en: Public Figure
el_GR: Δημόσιο Πρόσωπο

en: Profile
el_GR: Προφίλ

en: Politician
el_GR: Πολιτικός

en: Musician
el_GR: Μουσικός

en: Director
el_GR: Σκηνοθέτης

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Athlete
el_GR: Αθλητής

en: Actor
el_GR: Ηθοποιός

en: University
el_GR: Πανεπιστήμιο

en: School
el_GR: Σχολείο

en: Non Profit
el_GR: Μη Κερδοσκοπική

en: Government
el_GR: Κυβέρνηση

en: Band
el_GR: Συγκρότημα

en: Sports Team
el_GR: Αθλητική Ομάδα

en: Sports League
el_GR: Αθλητική Λίγκα

en: Cause
el_GR: Σκοπός

en: Restaurant
el_GR: Εστιατόριο

en: Hotel
el_GR: Ξενοδοχείο

en: Cafe
el_GR: Καφετέρια

en: Company
el_GR: Εταιρεία

en: Bar
el_GR: Μπαρ

en: Sport
el_GR: Άθλημα

en: Activity
el_GR: Δραστηριότητα

en: Update Options
el_GR: Ενημέρωση Επιλογών

en: All in One SEO Options Updated.
el_GR: Το All in One SEO Options Ενημερώθηκε.

en: Options Reset.
el_GR: Οι Επιλογές Επαναφέρθηκαν.

en: Security Check - If you receive this in error, log out and back in to WordPress
el_GR: Έλεγχος Ασφαλείας - Αν λαμβάνετε αυτό το σφάλμα, αποσυνδεθείτε και ξανασυνδεθείτε στο WordPress

en: Click for Help!
el_GR: Κάντε κλικ για Βοήθεια!

en:  characters. Most search engines use a maximum of %s chars for the %s.
el_GR:  χαρακτήρες. Οι περισσότερες μηχανές αναζήτησης χρησιμοποιούν μέγιστο όριο %s χαρακτήρες για %s.

en: Click here for documentation on this setting
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για τεκμηρίωση αυτής της ρύθμισης

en: Settings export file for All in One SEO Pack
el_GR: Αρχείο εξαγωγής ρυθμίσεων του All in One SEO Pack

en: <b>Warning:</b> This following post could not be found: <b>"%s"</b>
el_GR: <b>Προειδοποίηση:</b> Το ακόλουθο άρθρο δεν βρέθηκε: <b>"%s"</b>

en: <b>Warning:</b> Line not matched: <b>"%s"</b>, On Line: <b>%s</b>
el_GR: <b>Προειδοποίηση:</b> Η Γραμμή δεν ταιριάζει: <b>"%s"</b>, Στην Γραμμή: <b>%s</b>

en: You may change this by activating or deactivating
    						modules in the Feature Manager.
el_GR: Αυτό μπορείτε να το αλλάξετε ενεργοποιώντας ή απενεργοποιώντας
    →	→	→	→	→	→	πρόσθετα στον Διαχειριστή Χαρακτηριστικών.

en: There are no other modules currently loaded!
el_GR: Δεν υπάρχουν άλλα πρόσθετα φορτωμένα αυτή τη στιγμή!

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Note: If General Settings is checked, the
    								General Settings, the Feature Manager settings,
    								and the following currently active modules will
    								have their settings data exported:
el_GR: Σημείωση: Αν οι Γενικές Ρυθμίσεις είναι επιλεγμένες,
    →	→	→	→	→	→	→	→	 οι Γενικές Ρυθμίσεις, οι ρυθμίσεις του Διαχειριστή Χαρακτηριστικών,
    →	→	→	→	→	→	→	→	και τα ακόλουθα ενεργά πρόσθετα
    →	→	→	→	→	→	→	→	 θα εξάγουν τις ρυθμίσεις δεδομένων τους:

en: Export Post Types:
el_GR: Εξαγάγετε Τύπους Άρθρων:

en: Export Settings
el_GR: Εξαγωγή Ρυθμίσεων

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Select which Post Types you want to export your All in One SEO Pack meta data for.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
el_GR: Επιλέξτε για ποιους Τύπους Άρθρων θέλετε να εξαγάγετε τα All in One SEO Pack μεταδεδομένα σας.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Κάντε κλικ εδώ για τεκμηρίωση αυτής της ρύθμισης</a>

en: You may choose to export settings from active modules, and content from post data.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
el_GR: Μπορεί να επιλέξετε να εξάγετε ρυθμίσεις από ενεργά πρόσθετα, και περιεχόμενο από δεδομένα άρθρων.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Κάντε κλικ εδώ για τεκμηρίωση αυτής της ρύθμισης</a>

en: Select a valid All in One SEO Pack ini file and click 'Import' to import options from a previous state or install of All in One SEO Pack.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
el_GR: Επιλέξτε ένα έγκυρο αρχείο ini του All in One SEO Pack και κάντε κλικ στο 'Εισαγωγή' για να εισαγάγετε επιλογές από μια προηγούμενη κατάσταση ή εγκατάσταση του All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Κάντε κλικ εδώ για τεκμηρίωση αυτής της ρύθμισης</a>

en: Please refer to the document for each tool for help in using these to debug your social meta.
el_GR: Παρακαλούμε ανατρέξτε στην τεκμηρίωση του κάθε εργαλείου για βοήθεια στην χρήση αυτών για τον εντοπισμό σφαλμάτων των κοινωνικών μεταστοιχείων σας.

en: You should avoid duplicate social meta tags. You can use these free tools from Facebook and Twitter to validate your social meta and check for errors:
el_GR: Θα πρέπει να αποφεύγετε διπλότυπες ετικέτες κοινωνικών μετα. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτά τα δωρεάν εργαλεία από Facebook, Google και Twitter για να επικυρώσετε τα κοινωνικά μετα σας και να ελέγξετε για σφάλματα:

en: You may prefer to use the social meta tags that are being output by the other plugin(s) or theme. If so, then you should deactivate this Social Meta feature in All in One SEO Pack Feature Manager.
el_GR: Μπορεί να προτιμάτε να χρησιμοποιήσετε τα κοινωνικά μεταστοιχεία ετικετών που παράγονται από άλλο πρόσθετο(α) ή θέμα(τα). Αν είναι έτσι, τότε θα πρέπει να απενεργοποιήσετε το χαρακτηριστικό Κοινωνικά Μεταστοιχεία στον Διαχειριστή Χαρακτηριστικών του All in One SEO Pack.

en: All in One SEO Pack has detected that a plugin(s) or theme is also outputting social meta tags on your site. You can view this social meta in the source code of your site (check your browser help for instructions on how to view source code).
el_GR: Το All in One SEO Pack εντόπισε πως κάποιο πρόσθετο(α) ή θέμα παράγει επίσης κοινωνικά μεταστοιχεία ετικετών στον ιστότοπό σας. Μπορείτε να δείτε αυτά τα κοινωνικά μεταστοιχεία στον πηγαίο κώδικα του ιστότοπού σας (ελέγξτε την βοήθεια του περιηγητή σας για οδηγίες σχετικά με το πως να δείτε τον πηγαίο κώδικα).

en: What Does This Mean?
el_GR: Τι Σημαίνει Αυτό;

en: No duplicate meta tags found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν διπλότυπα μεταστοιχεία ετικετών.

en: Duplicate %s Meta
el_GR: Διπλότυπο Μεταστοιχείο %s

en: Row %s not found; no rows were deleted.
el_GR: Η Σειρά %s δεν βρέθηκε: καμία σειρά δεν διαγράφηκε.

en: Unauthorized access; try reloading the page.
el_GR: Μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση: δοκιμάστε να φορτώσετε ξανά την σελίδα.

en: No
el_GR: Όχι

en: Insert time
el_GR: Εισαγωγή ώρας

en: Revisions
el_GR: Αναθεωρήσεις

en: Slug may not be empty!
el_GR: Το Σύντομο Όνομα δεν μπορεί να είναι κενό!

en: Please wait...
el_GR: Παρακαλούμε περιμένετε…

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Post
el_GR: Άρθρου

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: SEO Keywords
el_GR: Λέξεις Κλειδιά SEO

en: SEO Description
el_GR: Περιγραφή SEO

en: SEO Title
el_GR: Τίτλος SEO

en: Update .htaccess
el_GR: Ενημέρωση .htaccess

en: Update robots.txt
el_GR: Ενημέρωση robots.txt

en: Edit robots.txt
el_GR: Επεξεργασία robots.txt

en: Edit .htaccess
el_GR: Επεξεργασία .htaccess

en: Edit Robots.txt
el_GR: Επεξεργασία Robots.txt

en: .htaccess editor
el_GR: Επεξεργαστής .htaccess

en: Robots.txt editor
el_GR: Επεξεργαστής Robots.txt

en: Reset Features
el_GR: Επαναφορά Χαρακτηριστικών

en: Update Features
el_GR: Ενημέρωση Χαρακτηριστικών

en: Video Sitemap
el_GR: Χάρτη Ιστοτόπου Βίντεο

en: Coming Soon...
el_GR: Προσεχώς ...

en: Exports and imports your All in One SEO Pack plugin settings.
el_GR: Εξάγει και εισάγει τις ρυθμίσεις σας του πρόσθετου All in One SEO Pack.

en: Importer & Exporter
el_GR: Εισαγωγέας & Εξαγωγέας

en: Optimize performance related to SEO and check your system status.
el_GR: Βελτιστοποιήστε την επίδοση του SEO και ελέγξτε την κατάσταση του συστήματός σας.

en: Performance
el_GR: Απόδοση

en: Stop badly behaving bots from slowing down your website.
el_GR: Σταματήστε τα bots με κακή συμπεριφορά από το να καθυστερούν τον ιστότοπό σας.

en: Edit your robots.txt file and your .htaccess file to fine-tune your site.
el_GR: Επεξεργαστείτε τα αρχεία σας robots.txt και .htaccess για να τελειοποιήσετε τον ιστότοπό σας.

en: File Editor
el_GR: Επεξεργαστής Αρχείου

en: Generate and validate your robots.txt file to guide search engines through your site.
el_GR: Δημιουργήστε και επικυρώστε το αρχείο σας robots.txt για να καθοδηγήσετε τις μηχανές αναζήτησης στον ιστότοπό σας.

en: Social Meta
el_GR: Κοινωνικά Μεταστοιχεία

en: Create and manage your XML Sitemaps using this feature and submit your XML Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
el_GR: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε τους XML Χάρτες Ιστοτόπου σας χρησιμοποιώντας αυτή την λειτουργία και υποβάλετε τους XML Χάρτες Ιστοτόπου σας σε Google, Bing/Yahoo και Ask.com.

en: XML Sitemaps
el_GR: XML Χάρτες Ιστοτόπου

en: Feature Manager
el_GR: Διαχειριστής Χαρακτηριστικών

en: Main Settings
el_GR: Κύριες ρυθμίσεις

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Join Our Mailing List
el_GR: Εγγραφείτε στη Λίστα Αλληλογραφίας Μας

en: Upgrade To Pro
el_GR: Αναβαθμίστε Σε Pro

en: Edit SEO
el_GR: Επεξεργασία SEO

en: Connect With Google Analytics
el_GR: Σύνδεση Με Google Analytics

en: Remove Stored Credentials
el_GR: Αφαίρεση Αποθηκευμένων Διαπιστευτηρίων

en: Disconnect From Google Analytics
el_GR: Αποσύνδεση Από Google Analytics

en: Debug Warning: All in One SEO Pack meta data was included again from %s filter. Called %s times!
el_GR: Προειδοποίηση Αποσφαλμάτωσης: Τα All in One SEO Pack μεταστοιχεία δεδομένων συμπεριλήφθηκαν πάλι από το φίλτρο %s. Κλήθηκαν %s φορές!

en: Getting started? Read the Beginners Guide
el_GR: Ξεκινάτε Τώρα; Διαβάστε τον Οδηγό για Αρχάριους

en: Watch video tutorials
el_GR: Παρακολουθήστε τα βίντεο εκμάθησης

en: View the Changelog
el_GR: Προβολή του Αρχείου Καταγραφής Αλλαγών

en: All in One SEO Pro Plugin Changelog
el_GR: Αρχείο Καταγραφής Αλλαγών πρόσθετου All in One SEO Pro

en: Access our Premium Support Forums
el_GR: Αποκτήσετε πρόσβαση στο Premium Φόρουμ Υποστήριξής μας

en: All in One SEO Pro Plugin Support Forum
el_GR: Φόρουμ Υποστήριξης του Πρόσθετου All in One SEO Pro

en: Read the All in One SEO Pack user guide
el_GR: Διαβάστε τον οδηγό χρήστη All in One SEO Pack

en: Sign up today and receive a free copy of the e-book 5 SEO Tips for WordPress ($39 value).
el_GR: Εγγραφείτε σήμερα και λάβετε ένα δωρεάν αντίγραφο του ψηφιακού βιβλίου 5 Tips for WordPress (αξίας $39).

en: Join our mailing list for tips, tricks, and WordPress secrets.
el_GR: Γίνετε μέλος στην λίστα ταχυδρομείου μας για συμβουλές, κόλπα, και μυστικά του WordPress.

en: UPGRADE TO PRO VERSION
el_GR: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ ΣΕ PRO ΕΚΔΟΣΗ

en: Pro Version
el_GR: PRO Έκδοση

en: Reset Dismissed Notices
el_GR: Επαναφορά Απορριφθέντων Ειδοποιήσεων

en: Default - nofollow
el_GR: Προεπιλογή - nofollow

en: Default - noindex
el_GR: Προεπιλογή - noindex

en: Reset ALL Settings to Defaults
el_GR: Επαναφορά ΟΛΩΝ των Ρυθμίσεων σε Προεπιλεγμένες

en: Reset General Settings to Defaults
el_GR: Επαναφορά Γενικών Ρυθμίσεων σε Προεπιλεγμένες

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! New since 2.2: Control who accesses your site with the new Robots.txt Editor and File Editor modules!  Enable them from the Feature Manager.  Remember to review your settings, we have added some new ones!
el_GR: Ευχαριστούμε που τρέχετε το πιο πρόσφατο και σπουδαιότερο All in One SEO Pack Pro! Νέα από την 2.2: Ελέγξτε ποιος έχει πρόσβαση στον ιστότοπό σας με τα νέα πρόσθετα Επεξεργαστής Robots.txt και Επεξεργαστής Αρχείων! Ενεργοποιήστε τα από τον Διαχειριστή Χαρακτηριστικών. Θυμηθείτε να επανεξετάσετε τις ρυθμίσεις σας, έχουμε προσθέσει μερικές καινούριες!

en: Review Your Settings
el_GR: Ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
el_GR: Ευχαριστούμε που τρέχετε το πιο πρόσφατο και σπουδαιότερο All in One SEO Pack Pro! Παρακαλούμε επανεξετάστε τις ρυθμίσεις σας, καθώς προσθέτουμε συνεχώς καινούριες λειτουργίες για εσάς!

en: Welcome to Version %s!
el_GR: Καλωσορίσατε στην Έκδοση %s!

en: %%tax_%s%% - This post's associated %s taxonomy title
el_GR: %%tax_%s%% - Ο τίτλος ταξινομίας %s συσχετιζόμενος με αυτό το άρθρο

en: %post_title% - The original title of the post.
el_GR: %post_title% - Ο αρχικός τίτλος του άρθρου.

en: Title Format:
el_GR: Μορφή Τίτλου:

en: Everywhere Else
el_GR: Οπουδήποτε Αλλού

en: Front Page
el_GR: Αρχική Σελίδα

en: Advanced Settings
el_GR: Προηγμένες Ρυθμίσεις

en: Noindex Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Noindex

en: Google Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Google

en: Webmaster Verification
el_GR: Επαλήθευση Webmaster

en: Display Settings
el_GR: Εμφάνιση ρυθμίσεων

en: Custom Post Type Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Προσαρμοσμένου Τύπου Άρθρου

en: Title Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Τίτλου

en: Keyword Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Λέξης-Κλειδιού

en: Home Page Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Αρχικής Σελίδας

en: Disable Google Analytics
el_GR: Απενεργοποιήση Google Analytics

en: Disable on this page/post
el_GR: Απενεργοποίηση σε αυτήν τη σελίδα/άρθρο

en: Exclude From Sitemap
el_GR: Αποκλείστε από τον Χάρτη Ιστοτόπου

en: Custom Canonical URL
el_GR: Προσαρμοσμένη Canonical διεύθυνση URL

en: Keywords (comma separated)
el_GR: Λέξεις-Κλειδιά (χωρισμένες με κόμμα)

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Preview Snippet
el_GR: Προεπισκόπηση Αποσπάσματος

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro Version
el_GR: Αναβαθμίστε σε All in One SEO Pack Pro Έκδοση

en: Log important events:
el_GR: Καταγραφή σημαντικών γεγονότων:

en: Additional Blog Page Headers:
el_GR: Πρόσθετες Κεφαλίδες Σελίδας Ιστολογίου:

en: Additional Front Page Headers:
el_GR: Πρόσθετες Κεφαλίδες Αρχικής Σελίδας:

en: Additional Page Headers:
el_GR: Πρόσθετες Κεφαλίδες Σελίδων:

en: Additional Post Headers:
el_GR: Πρόσθετες Κεφαλίδες Άρθρων:

en: Exclude Pages:
el_GR: Αποκλείστε Σελίδες:

en: Unprotect Post Meta Fields:
el_GR: Άρση Προστασίας Πεδίων Μεταστοιχείων Άρθρων:

en: Use Schema.org Markup
el_GR: Χρησιμοποιήστε Σήμανση Schema.org

en: Never Shorten Long Descriptions:
el_GR: Να μην Περικόπτονται Μακριές Περιγραφές:

en: Remove Descriptions For Paginated Pages:
el_GR: Αφαιρέστε Περιγραφές Για Σελιδοποιημένες Σελίδες:

en: Run Shortcodes In Autogenerated Descriptions:
el_GR: Τρέξτε Shortcodes σε Αυτόματα Δημιουργημένες Περιγραφές:

en: Autogenerate Descriptions:
el_GR: Δημιουργήστε Αυτόματα Περιγραφές:

en: Use nofollow for paginated pages/posts:
el_GR: Χρησιμοποιήστε nofollow για σελιδοποιημένες σελίδες/άρθρα:

en: Use noindex for paginated pages/posts:
el_GR: Χρησιμοποιήστε noindex για σελιδοποιημένες σελίδες/άρθρα:

en: Use noindex for Taxonomy Archives:
el_GR: Χρησιμοποιήστε noindex για Αρχεία Ταξινομίας:

en: Use noindex for the 404 page:
el_GR: Χρησιμοποιήστε noindex για την σελίδα 404:

en: Use noindex for the Search page:
el_GR: Χρήση noindex για την σελίδα αναζήτησης:

en: Use noindex for Tag Archives:
el_GR: Χρήση noindex για ιστορικό ετικέτας:

en: Use noindex for Author Archives:
el_GR: Χρήση noindex για ιστορικό συγγραφέα:

en: Use noindex for Date Archives:
el_GR: Χρήση noindex για ημερολογιακά αρχεία:

en: Use noindex for Categories:
el_GR: Χρήση noindex για κατηγορίες:

en: Dynamically Generate Keywords for Posts Page/Archives:
el_GR: Δημιουργήστε Δυναμικά Λέξεις Κλειδιά για Αρχεία Σελίδων/Άρθρων:

en: Use Tags for META keywords:
el_GR: Χρησιμοποιήστε Ετικέτες για Μεταστοιχεία λέξεων κλειδιών:

en: Use Categories for META keywords:
el_GR: Χρησιμοποιήστε Κατηγορίες για Μεταστοιχεία λέξεων κλειδιών:

en: Enhanced Ecommerce:
el_GR: Βελτιωμένο Ηλεκτρονικό Εμπόριο:

en: Enhanced Link Attribution:
el_GR: Ενισχυμένη Απόδοση Συνδέσμου:

en: Track Outbound Links:
el_GR: Ανιχνεύστε Εξερχόμενους Συνδέσμους:

en: Exclude Users From Tracking:
el_GR: Αποκλείστε Χρήστες Από Ανίχνευση:

en: Display Advertiser Tracking:
el_GR: Εμφάνιση Ανίχνευσης Διαφημιστή:

en: Anonymize IP Addresses:
el_GR: Ανωνυμοποίηση Διευθύνσεων IP:

en: Additional Domains:
el_GR: Πρόσθετοι Τομείς:

en: Track Multiple Domains:
el_GR: Ανίχνευση Πολλαπλών Τομέων:

en: Tracking Domain:
el_GR: Τομέας Ανίχνευσης:

en: Advanced Analytics Options:
el_GR: Προηγμένες Επιλογές Analytics:

en: Specify Publisher URL:
el_GR: Διευκρινίστε διεύθυνση URL Εκδότη:

en: Display Publisher Meta on Front Page:
el_GR: Εμφάνιση Μεταστοιχείων Εκδότη στην Αρχική Σελίδα:

en: Display Google Authorship:
el_GR: Εμφάνιση Google Ιδιοκτησίας:

en: Advanced Authorship Options:
el_GR: Προηγμένες Επιλογές Ιδιοκτησίας:

en: Specify A Preferred Name:
el_GR: Προσδιορίστε Ένα Προτιμώμενο Όνομα:

en: Set Preferred Site Name:
el_GR: Ορίστε Προτιμώμενο Όνομα Ιστοτόπου:

en: Display Sitelinks Search Box:
el_GR: Εμφάνιση Πλαισίου Αναζήτησης Sitelinks:

en: Disable Google Plus Profile:
el_GR: Απενεργοποίηση Google Plus Προφίλ:

en: Google Plus Default Profile:
el_GR: Προεπιλεγμένο Προφίλ Google Plus:

en: Pinterest Site Verification:
el_GR: Επαλήθευση Ιστότοπου Pinterest:

en: Bing Webmaster Center:
el_GR: Κέντρο Bing Webmaster:

en: Google Webmaster Tools:
el_GR: Εργαλεία Google Webmaster:

en: Display Menu At The Top:
el_GR: Εμφάνιση Μενού Στην Κορυφή:

en: Display Menu In Admin Bar:
el_GR: Εμφάνιση Μενού Στην Γραμμή Εργαλείων Διαχειριστή:

en: Show Column Labels for Custom Post Types:
el_GR: Εμφάνιση Επιγραφών Στήλης για Προσαρμοσμένους Τύπους Άρθρων:

en: Custom titles:
el_GR: Προσαρμοσμένοι τίτλοι:

en: Default to NOFOLLOW:
el_GR: Προεπιλογή για NOFOLLOW:

en: Default to NOINDEX:
el_GR: Προεπιλογή για NOINDEX:

en: Enable Advanced Options:
el_GR: Ενεργοποιήστε Προηγμένες Επιλογές:

en: SEO on only these post types:
el_GR: SEO μόνο σε αυτούς τους τύπους άρθρου:

en: SEO for Custom Post Types:
el_GR: SEO για Προσαρμοσμένους Τύπους Άρθρου:

en: Paged Format:
el_GR: Μορφή Σελιδοποίησης:

en: 404 Title Format:
el_GR: 40

en: Description Format
el_GR: Μορφή περιγραφής

en: Search Title Format:
el_GR: Μορφή τίτλου αναζήτησης:

en: Tag Title Format:
el_GR: Μορφή Ετικέτας Τίτλου:

en: Author Archive Title Format:
el_GR: Μορφή Τίτλου Αρχείου Συντάκτη:

en: Date Archive Title Format:
el_GR: Μορφή τίτλου ημερολογιακού ιστορικού:

en: Archive Title Format:
el_GR: Μορφή τίτλου αρχείου:

en: Category Title Format:
el_GR: Μορφή τίτλου κατηγορίας:

en: Post Title Format:
el_GR: Μορφή τίτλου άρθρου:

en: Page Title Format:
el_GR: Μορφή τίτλου σελίδας:

en: Home Page Title Format:
el_GR: Μορφή Τίτλου Αρχικής Σελίδας:

en: Use Original Title:
el_GR: Χρήση αυθεντικού τίτλου:

en: Force Rewrites:
el_GR: Εξαναγκασμός Επανεγγραφών:

en: Rewrite Titles:
el_GR: Επανεγγραφή Τίτλων:

en: Enable Custom Canonical URLs:
el_GR: Ενεργοποίηση Προσαρμοσμένων Canonical διευθύνσεων URL:

en: No Pagination for Canonical URLs:
el_GR: Χωρίς Σελιδοποίηση για Canonical διευθύνσεις URL:

en: Canonical URLs:
el_GR: Canonical διευθύνσεις URL:

en: Use Static Front Page Instead
el_GR: Αντί αυτού Χρησιμοποιήστε Στατική Αρχική Σελίδα

en: Home Keywords (comma separated):
el_GR: Λέξεις-Κλειδιά Αρχικής (χωρισμένα με κόμμα):

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένες

en: Enabled
el_GR: Ενεργές

en: Use Keywords:
el_GR: Χρησιμοποιήστε Λέξεις-Κλειδιά:

en: Home Description:
el_GR: Περιγραφή αρχικής:

en: Home Title:
el_GR: Τίτλος Αρχικής:

en: Disable Google Analytics on this page.
el_GR: Απενεργοποιήστε το Google Analytics σε αυτήν τη σελίδα.

en: Disable SEO on this page.
el_GR: Απενεργοποιήστε το SEO για αυτήν τη σελίδα.

en: Don't display this page in the sitemap.
el_GR: Να μην εμφανίζεται αυτή η σελίδα στον χάρτη ιστοτόπου.

en: Check this box to ask search engines not to follow links from this page.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ακολουθούν συνδέσμους από αυτή την σελίδα.

en: Check this box to ask search engines not to index this page.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιούν αυτή την σελίδα.

en: Override the canonical URLs for this post.
el_GR: Παρακάμψτε τις canonical διευθύνσεις URL για αυτό το άρθρο.

en: A comma separated list of your most important keywords for this page that will be written as META keywords.
el_GR: Μια λίστα χωρισμένη με κόμμα από τις πιο σημαντικές λέξεις-κλειδιά σας για αυτή την σελίδα που θα εγγραφεί ως Μεταστοιχείων λέξεις κλειδιά.

en: The META description for this page. This will override any autogenerated descriptions.
el_GR: Η Μεταστοιχείου περιγραφή για αυτή την σελίδα. Αυτό θα παρακάμψει οποιεσδήποτε αυτόματα δημιουργημένες περιγραφές.

en: A custom title that shows up in the title tag for this page.
el_GR: Ένας προσαρμοσμένος τίτλος που εμφανίζεται στην ετικέτα τίτλου για αυτή την σελίδα.

en: A preview of what this page might look like in search engine results.
el_GR: Μια προεπισκόπηση του πως αυτή η σελίδα μπορεί να μοιάζει στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the home page if you have Front page displays your latest posts selected in Settings, Reading.  It will also be copied verbatim to the header on the Posts page if you have one set in Settings, Reading. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
el_GR: Ό,τι εισάγετε εδώ θα αντιγραφεί αυτολεξεί στην κεφαλίδα της αρχικής σελίδας αν έχετε ορίσει την Αρχική Σελίδα να εμφανίζει τα τελευταία σας άρθρα από τις Ρυθμίσεις, Ανάγνωση. Επίσης θα αντιγραφεί αυτολεξεί στην κεφαλίδα της σελίδας Άρθρων αν έχετε ορίσει μία στις Ρυθμίσεις, Ανάγνωση. Μπορείτε να εισάγετε οποιεσδήποτε πρόσθετες κεφαλίδες θέλετε εδώ, ακόμα και αναφορές σε φύλλα στυλ.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the front page if you have set a static page in Settings, Reading, Front Page Displays. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets. This will fall back to using Additional Page Headers if you have them set and nothing is entered here.
el_GR: Ό,τι εισάγετε εδώ θα αντιγραφεί αυτολεξεί στην κεφαλίδα της αρχικής σελίδας αν έχετε ορίσει μια στατική σελίδα στις Ρυθμίσεις, Ανάγνωση, Εμφανίσεις Αρχικής Σελίδας. Μπορείτε να εισάγετε οποιεσδήποτε πρόσθετες κεφαλίδες θέλετε εδώ, ακόμα και αναφορές σε φύλλα στυλ. Αυτό θα έχει ως υποχώρηση την χρήση των Πρόσθετων Κεφαλίδων Σελίδας αν τις έχετε ορίσει και δεν έχει εισαχθεί τίποτα εδώ.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
el_GR: Ό,τι εισάγετε εδώ θα αντιγραφεί αυτολεξεί στην κεφαλίδα όλων των Σελίδων. Μπορείτε να εισαγάγετε οποιεσδήποτε πρόσθετες κεφαλίδες θέλετε εδώ, ακόμα και αναφορές σε φύλλα στυλ.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Posts. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
el_GR: Ό,τι εισάγετε εδώ θα αντιγραφεί αυτολεξεί στην κεφαλίδα όλων των Άρθρων. Μπορείτε να εισαγάγετε οποιεσδήποτε πρόσθετες κεφαλίδες θέλετε εδώ, ακόμα και αναφορές σε φύλλα στυλ.

en: Enter a comma separated list of pages here to be excluded by All in One SEO Pack.  This is helpful when using plugins which generate their own non-WordPress dynamic pages.  Ex: <em>/forum/, /contact/</em>  For instance, if you want to exclude the virtual pages generated by a forum plugin, all you have to do is add forum or /forum or /forum/ or and any URL with the word \"forum\" in it, such as http://mysite.com/forum or http://mysite.com/forum/someforumpage here and it will be excluded from All in One SEO Pack.
el_GR: Εισάγετε μια λίστα σελίδων χωρισμένη με κόμμα εδώ για να αποκλειστούν από το All in One SEO Pack. Αυτό είναι χρήσιμο όταν χρησιμοποιείτε πρόσθετα τα οποία δημιουργούν τις δικές τους μη-WordPress δυναμικές σελίδες. π.χ: <em>/forum/, /contact/</em>. Για παράδειγμα, αν θέλετε να αποκλείσετε τις εικονικές σελίδες που δημιουργούνται από ένα πρόσθετο για φόρουμ, το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι να προσθέσετε εδώ forum ή /forum ή /forum/ ή και κάθε διεύθυνση URL που περιέχει την λέξη \"forum\", όπως http://mysite.com/forum ή http://mysite.com/forum/someforumpage και θα αποκλειστεί από το All in One SEO Pack.

en: Check this to unprotect internal postmeta fields for use with XMLRPC. If you don't know what that is, leave it unchecked.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να καταργήσετε την προστασία εσωτερικών πεδίων postmeta για χρήση με XMLRPC. Αν δεν ξέρετε τι είναι αυτό, αφήστε το αποεπιλεγμένο.

en: Check this to support Schema.org markup, i.e., itemprop on supported metadata.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για υποστήριξη Schema.org σήμανσης, π.χ. itemprop σε υποστηριζόμενα μεταδεδομένα.

en: Check this to prevent your Description from being truncated regardless of its length.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να αποτρέψετε την περικοπή της Περιγραφής σας ανεξάρτητα του μήκους της.

en: Check this and your Meta Descriptions will be removed from page 2 or later of paginated content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό και οι Μεταστοιχειακές σας Περιγραφές θα αφαιρεθούν από την σελίδα 2 και μετά αν το περιεχόμενο είναι σελιδοποιημένο

en: Check this and shortcodes will get executed for descriptions auto-generated from content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό και τα shortcodes θα εκτελεστούν για περιγραφές που έχουν δημιουργηθεί αυτόματα από το περιεχόμενο.

en: Check this to ask search engines not to follow links from paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ακολουθούν συνδέσμους για σελιδοποιημένες σελίδες/άρθρα. Χρήσιμο για να αποφεύγετε διπλότυπο περιεχόμενο.

en: Check this to ask search engines not to index paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιούν τις σελιδοποιημένες σελίδες/άρθρα. Χρήσιμο για να αποφεύγετε διπλότυπο περιεχόμενο.

en: Check this to ask search engines not to index custom Taxonomy archive pages. Useful for avoiding duplicate content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιούν τις προσαρμοσμένες σελίδες αρχείου Ταξινομίας. Χρήσιμο για να αποφεύγετε διπλότυπο περιεχόμενο.

en: Check this to ask search engines not to index the 404 page.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιούν την σελίδα 404.

en: Check this to ask search engines not to index the Search page. Useful for avoiding duplicate content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιούν την Σελίδα Αναζήτησης. Χρήσιμο για να αποφεύγετε διπλότυπο περιεχόμενο.

en: Check this to ask search engines not to index Tag Archives. Useful for avoiding duplicate content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιούν τα Αρχεία Ετικετών. Χρήσιμο για να αποφεύγετε διπλότυπο περιεχόμενο.

en: Check this to ask search engines not to index Author Archives. Useful for avoiding duplicate content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιούν τα Αρχεία Συντακτών. Χρήσιμο για να αποφεύγετε διπλότυπο περιεχόμενο.

en: Check this to ask search engines not to index Date Archives. Useful for avoiding duplicate content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιήσουν τα Αρχεία Ημερομηνίας. Χρήσιμο για να αποφεύγετε διπλότυπο περιεχόμενο.

en: Check this to ask search engines not to index Category Archives. Useful for avoiding duplicate content.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να ζητήσετε από τις μηχανές αναζήτησης να μην ευρετηριοποιήσουν τα Αρχεία Κατηγορίας. Χρήσιμο για να αποφεύγετε διπλότυπο περιεχόμενο.

en: Set the default NOFOLLOW setting for each Post Type.
el_GR: Ορίστε την προεπιλεγμένη ρύθμιση NOFOLLOW για κάθε τύπο άρθρου.

en: Set the default NOINDEX setting for each Post Type.
el_GR: Ορίστε την προεπιλεγμένη ρύθμιση NOINDEX για κάθε τύπο άρθρου.

en: This enables support for the Enhanced Ecommerce in Google Analytics.
el_GR: Αυτό ενεργοποιεί υποστήριξη για Βελτιωμένο Ηλεκτρονικό Εμπόριο στο Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Link Attribution in Google Analytics.
el_GR: Αυτό ενεργοποιεί υποστήριξη για Ενισχυμένη Αναγνώριση Συμβολής Συνδέσμου στο Google Analytics.

en: Check this if you want to track outbound links with Google Analytics.
el_GR: Επιλέξτε αυτό αν θέλετε να ανιχνεύσετε εξερχόμενους συνδέσμους με το Google Analytics.

en: Exclude logged-in users from Google Analytics tracking by role.
el_GR: Αποκλείστε συνδεδεμένους χρήστες από την ανίχνευση του Google Analytics ανά ρόλο.

en: This enables support for the Display Advertiser Features in Google Analytics.
el_GR: Αυτό ενεργοποιεί υποστήριξη για τις Λειτουργίες Διαφημιστή Προβολής στο Google Analytics.

en: This enables support for IP Anonymization in Google Analytics.
el_GR: Αυτό ενεργοποιεί την υποστήριξη για Ανωνυμοποίηση διευθύνσεων IP στο Google Analytics.

en: Add a list of additional domains to track here.  Enter one domain name per line without the http://.
el_GR: Προσθέστε μια λίστα πρόσθετων τομέων προς ανίχνευση εδώ. Εισάγετε ένα όνομα τομέα ανά γραμμή χωρίς το http://.

en: Use this option to enable tracking of multiple or additional domains.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτήν την επιλογή για να ενεργοποιήσετε την ανίχνευση πολλαπλών ή πρόσθετων τομέων.

en: Enter your domain name without the http:// to set your cookie domain.
el_GR: Εισάγετε το όνομα τομέα σας χωρίς το http:// για να ορίσετε το cookie του τομέα σας.

en: Check to use advanced Google Analytics options.
el_GR: Επιλέξτε για να χρησιμοποιήσετε τις προηγμένες επιλογές του Google Analytics.

en: Enter your Google Analytics ID here to track visitor behavior on your site using Google Analytics.
el_GR: Εισάγετε το Google Analytics ID σας εδώ για να ανιχνεύετε την συμπεριφορά των επισκεπτών στον ιστότοπό σας χρησιμοποιώντας το Google Analytics.

en: Press the connect button to connect with Google Analytics; or if already connected, press the disconnect button to disable and remove any stored analytics credentials.
el_GR: Πατήστε το κουμπί σύνδεσης για να συνδέσετε το Google Analytics: ή αν είστε ήδη συνδεδεμένοι, πατήστε το κουμπί αποσύνδεσης και να αφαιρέσετε οποιαδήποτε αποθηκευμένα διαπιστευτήρια.

en: Add markup to tell Google the preferred name for your website.
el_GR: Προσθέστε σήμανση για να πείτε στο Google το προτιμώμενο όνομα για τον ιστότοπό σας.

en: Add markup to display the Google Sitelinks Search Box next to your search results in Google.
el_GR: Προσθέστε σήμανση για να εμφανίζετε το Πλαίσιο Αναζήτησης Google Sitelinks δίπλα στα αποτελέσματα αναζήτησής σας στο Google.

en: The Google+ profile you enter here will appear on your homepage only as the rel=\"publisher\" tag. It is recommended that the URL you enter here should be the Google+ profile for your business.
el_GR: Το Google+ προφίλ που εισάγετε εδώ θα εμφανίζεται μόνο στην αρχική σας σελίδα με ετικέτα rel=\"publisher\". Συνιστάται η διεύθυνση URL που εισάγετε εδώ να είναι το Google+ προφίλ της επιχείρησής σας.

en: This option allows you to control whether rel=\"publisher\" is displayed on the homepage of your site. Google recommends using this if the site is a business website.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να ελέγχετε αν το rel=\"publisher\" εμφανίζεται στην αρχική του ιστότοπού σας. Το Google προτείνει να το χρησιμοποιείτε αυτό αν είναι ιστότοπος επιχείρησης.

en: This option allows you to control which types of pages you want to display rel=\"author\" on for Google authorship. The options include the Front Page (the homepage of your site), Posts, Pages, and any Custom Post Types. The Everywhere Else option includes 404, search, categories, tags, custom taxonomies, date archives, author archives and any other page template.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να ελέγξετε σε ποιους τύπους σελίδων θέλετε να εμφανίσετε το rel=\"author\" για Ιδιοκτησία Google. Οι επιλογές περιλαμβάνουν την Αρχική Σελίδα (την αρχική του ιστότοπού σας), Άρθρα, Σελίδες, και οποιουσδήποτε Προσαρμοσμένους Τύπους Άρθρων. Η επιλογή Οπουδήποτε Αλλού περιλαμβάνει 404, αναζήτηση, κατηγορίες, ετικέτες, προσαρμοσμένες ταξινομίες, αρχεία ημερομηνιών, αρχεία συντακτών και οποιοδήποτε άλλο πρότυπο σελίδας.

en: Enable this to display advanced options for controlling Google Plus authorship information on your website.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτό για να εμφανίσετε προηγμένες ρυθμίσεις για έλεγχο των πληροφοριών Google Plus Ιδιοκτησίας στον ιστότοπό σας.

en: Check this to remove the Google Plus field from the user profile screen.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να απομακρύνετε το πεδίο Google Plus από την οθόνη προφίλ χρήστη.

en: Enter your Google+ Profile URL here to add the rel=“author” tag to your site for Google authorship. It is recommended that the URL you enter here should be your personal Google+ profile.  Use the Advanced Authorship Options below if you want greater control over the use of authorship.
el_GR: Εισάγετε την διεύθυνση URL του Google+ Προφίλ σας εδώ και προσθέστε την ετικέτα rel=“author” στον ιστότοπό σας για Google ιδιοκτησία. Συνιστάται η διεύθυνση URL που εισάγετε εδώ να είναι το προσωπικό σας Google+ προφίλ.  Χρησιμοποιήστε τις Προηγμένες Επιλογές Ιδιοκτησίας παρακάτω αν θέλετε μεγαλύτερο έλεγχο στην χρήση της ιδιοκτησίας.

en: Enter your verification code here to verify your site with Pinterest.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
el_GR: Εισάγετε τον κωδικό σας επικύρωσης εδώ για να επικυρώσετε τον ιστότοπό σας με το Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Κάντε κλικ εδώ για τεκμηρίωση αυτής της ρύθμισης</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Bing Webmaster Tools.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
el_GR: Εισάγετε τον κωδικό σας επικύρωσης εδώ για να επικυρώσετε τον ιστότοπό σας με τα Εργαλεία Bing Webmaster.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Κάντε κλικ εδώ για τεκμηρίωση αυτής της ρύθμισης</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Google Webmaster Tools.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
el_GR: Εισάγετε τον κωδικό σας επικύρωσης εδώ για να επικυρώσετε τον ιστότοπό σας με τα Εργαλεία Google Webmaster.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Κάντε κλικ εδώ για τεκμηρίωση αυτής της ρύθμισης</a>

en: Check this to move the All in One SEO Pack menu item to the top of your WordPress Dashboard menu.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να μετακινήσετε το στοιχείο μενού του All in One SEO Pack στην κορυφή του μενού του WordPress Πίνακα ελέγχου σας.

en: Check this to add All in One SEO Pack to the Admin Bar for easy access to your SEO settings.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να προσθέσετε το All in One SEO Pack στην Γραμμή Εργαλείων Διαχειριστή για εύκολη πρόσβαση στις ρυθμίσεις SEO σας.

en: This lets you select which screens display the SEO Title, SEO Keywords and SEO Description columns.
el_GR: Αυτό σας επιτρέπει να επιλέξετε ποιες οθόνες εμφανίζουν τις στήλες Τίτλος SEO,  Λέξεις-Κλειδιά SEO και Περιγραφή SEO.

en: This allows you to set the title tags for each Custom Post Type.
el_GR: Αυτό σας επιτρέπει να ορίσετε τις ετικέτες τίτλου για κάθε Προσαρμοσμένο Τύπο Άρθρου.

en: Use these checkboxes to select which Post Types you want to use All in One SEO Pack with.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτά τα πλαίσια ελέγχου για να διαλέξετε ποιους Τύπους Άρθρων θέλετε να χρησιμοποιήσετε με το All in One SEO Pack.

en: This will show or hide the advanced options for SEO for Custom Post Types.
el_GR: Αυτό θα εμφανίσει ή αποκρύψει τις προχωρημένες επιλογές για SEO για Προσαρμοσμένους Τύπους Άρθρων.

en: Check this if you want to use All in One SEO Pack with any Custom Post Types on this site.
el_GR: Επιλέξτε αυτό αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το All in One SEO Pack με οποιονδήποτε Προσαρμοσμένο Τύπο Άρθρων σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: %page% - The page number
el_GR: %page% - Ο αριθμός σελίδας

en: The following macros are supported:
el_GR: Υποστηρίζονται οι ακόλουθες μακροεντολές:

en: This string gets appended/prepended to titles of paged index pages (like home or archive pages).
el_GR: Αυτή η συμβολοσειρά προσαρτάται/προ-προσαρτάται σε τίτλους ευρετηριοποιημένων σελίδων (όπως η αρχική ή σελίδες αρχείου).

en: %404_title% - Additional 404 title input"
el_GR: %404_title% - Εισαγωγή πρόσθετου τίτλου "404"

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
el_GR: %request_words% - Η διαδρομή της διεύθυνσης URL σε μορφή αναγνώσιμη από ανθρώπους, όπως το "Url That Does Not Exist"

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
el_GR: %request_url% - Η αρχική διαδρομή της διεύθυνσης URL, όπως το "/url-that-does-not-exist/"

en: This controls the format of the title tag for the 404 page.<br />The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει την μορφή της ετικέτας τίτλου για την σελίδα 404.<br />Υποστηρίζονται οι ακόλουθες μακροεντολές:

en: %wp_title% - The original WordPress title, e.g. post_title for posts
el_GR: %wp_title% - Ο αυθεντικός τίτλος του WordPress, π.χ. post_title για άρθρα

en: This controls the format of Meta Descriptions.The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει την μορφή των Μεταστοιχείων Περιγραφών. Υποστηρίζονται οι ακόλουθες μακροεντολές:

en: %search% - What was searched for
el_GR: %search% - Τι έχει αναζητηθεί

en: This controls the format of the title tag for the Search page.<br />The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει τη μορφή της ετικέτας τίτλου για την σελίδα Αναζήτησης. <br />Υποστηρίζονται οι παρακάτω μακροεντολές:

en: %tag% - The name of the tag
el_GR: %tag% - Το όνομα της ετικέτας

en: This controls the format of the title tag for Tag Archives.<br />The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει τη μορφή της ετικέτας τίτλου για Αρχεία Ετικετών. <br />Υποστηρίζονται οι παρακάτω μακροεντολές:

en: %author% - The original archive title given by wordpress, e.g. "Steve" or "John Smith"
el_GR: %author% - Ο αρχικός τίτλος αρχείου που δίνεται από το WordPress, π.χ. "Ανδρέας" ή "Αλέξης Παπανδρέου"

en: This controls the format of the title tag for Author Archives.<br />The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει τη μορφή της ετικέτας τίτλου για Αρχεία Συντάκτη. <br />Υποστηρίζονται οι παρακάτω μακροεντολές:

en: %year% - The original archive year given by wordpress, e.g. "2007"
el_GR: %year% - Το αρχικό έτος αρχείου που δίνεται από το WordPress, π.χ. "2007"

en: %month% - The original archive month given by wordpress, e.g. "August"
el_GR: %month% - Ο αρχικός μήνας αρχείου που δίνεται από το WordPress, π.χ. "Αύγουστος"

en: %day% - The original archive day given by wordpress, e.g. "17"
el_GR: %day% - Η αρχική ημέρα αρχείου που δίνεται από το WordPress, π.χ. "17"

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
el_GR: %date% - Ο αρχικός τίτλος αρχείου που δίνεται από το WordPress, π.χ. "2007" ή "2007 Αύγουστος"

en: This controls the format of the title tag for Date Archives.<br />The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει τη μορφή της ετικέτας τίτλου για Αρχεία Ημερομηνιών. <br />Υποστηρίζονται οι παρακάτω μακροεντολές:

en: %archive_title - The original archive title given by wordpress
el_GR: %archive_title - Ο αρχικός τίτλος αρχείου που δίνεται από το wordpress

en: This controls the format of the title tag for Custom Post Archives.<br />The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει τη μορφή της ετικέτας τίτλου για Αρχεία Προσαρμοσμένου Άρθρου. <br />Υποστηρίζονται οι παρακάτω μακροεντολές:

en: %category_description% - The description of the category
el_GR: %category_description% - Η περιγραφή της κατηγορίας

en: %category_title% - The original title of the category
el_GR: %category_title% - Ο αρχικός τίτλος της κατηγορίας

en: This controls the format of the title tag for Category Archives.<br />The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει τη μορφή της ετικέτας τίτλου για Αρχεία Κατηγορίας.<br />Υποστηρίζονται οι ακόλουθες μακροεντολές:

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
el_GR: %post_author_lastname% - Το επίθετο του συντάκτη αυτού του άρθρου (κεφαλαία)

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
el_GR: %post_author_firstname% - Το όνομα του συντάκτη αυτού του άρθρου (κεφαλαία)

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
el_GR: %post_author_nicename% - Το nicename του συντάκτη αυτού του άρθρου

en: %post_author_login% - This post's author' login
el_GR: %page_author_login% - Το όνομα χρήστη του συντάκτη αυτού του άρθρου

en: %category% - Alias for %category_title%
el_GR: %category% - Ψευδώνυμο για %category_title%

en: %category_title% - The (main) category of the post
el_GR: %category_title% - Η (κύρια) κατηγορία του άρθρου

en: %post_title% - The original title of the post
el_GR: %post_title% - Ο αυθεντικός τίτλος του άρθρου

en: This controls the format of the title tag for Posts.<br />The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει την μορφή της ετικέτας τίτλου για άρθρα.<br />Υποστηρίζονται οι ακόλουθες μακροεντολές:

en: This controls the format of the title tag for Pages.<br />The following macros are supported:
el_GR: Ελέγχει την μορφή της ετικέτας τίτλου για Σελίδες.<br />Yποστηρίζονται οι ακόλουθες μακροεντολές:

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
el_GR: %page_author_lastname% - Το επώνυμο του συγγραφέα αυτής της σελίδας (Κεφαλαία)

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
el_GR: %page_author_firstname% - Το μικρό όνομα του συγγραφέα αυτής της σελίδας (Κεφαλαία)

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
el_GR: %page_author_nicename% - Το nicename του συντάκτη αυτής της σελίδας

en: %page_author_login% - This page's author' login
el_GR: %page_author_login% - Η σύνδεση του συγγραφέα αυτής της σελίδας

en: %page_title% - The original title of the page
el_GR: %page_title% - Ο αυθεντικός τίτλος της σελίδας

en: %blog_description% - Your blog description
el_GR: %blog_description% - Η περιγραφή του ιστολόγιού σας

en: %blog_title% - Your blog title
el_GR: %blog_title% - Ο τίτλος του ιστολόγιού σας

en: This controls the format of the title tag for your Home Page.<br />The following macros are supported:
el_GR: Αυτό ελέγχει τη μορφή της ετικέτας τίτλου για την Αρχική σας Σελίδα. <br />Υποστηρίζονται οι παρακάτω μακροεντολές:

en: Note that this is all about the title tag. This is what you see in your browser's window title bar. This is NOT visible on a page, only in the title bar and in the source code. If enabled, all page, post, category, search and archive page titles get rewritten. You can specify the format for most of them. For example: Using the default post title format below, Rewrite Titles will write all post titles as 'Post Title | Blog Name'. If you have manually defined a title using All in One SEO Pack, this will become the title of your post in the format string.
el_GR: Σημειώστε ότι όλα γίνονται για την ετικέτα τίτλου. Είναι αυτό που βλέπετε στην μπάρα τίτλου του παραθύρου του περιηγητή σας. Αυτό ΔΕΝ είναι ορατό στη σελίδα, μόνο στην μπάρα τίτλου και στον πηγαίο κώδικα. Αν είναι ενεργοποιημένο, όλοι οι τίτλοι σελίδων, άρθρων, κατηγοριών, αναζήτησης και αρχείων επανεγγράφονται. Μπορείτε να ορίσετε την μορφή για τα περισσότερα. Για παράδειγμα: Χρησιμοποιώντας την προεπιλεγμένη μορφή τίτλου άρθρου παρακάτω, η Επανεγγραφή Τίτλων θα γράψει όλους τους τίτλους άρθρων ως 'Τίτλος Άρθρου | Όνομα Ιστολογίου'. Αν έχετε ορίσει έναν τίτλο χειροκίνητα χρησιμοποιώντας το All in One SEO Pack, αυτό θα γίνει ο τίτλος του άρθρου σας στην μορφή συμβολοσειράς.

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page.  If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
el_GR: Επιλέξτε αυτό αν θέλετε τις λέξεις κλειδιά σας στην σελίδα Άρθρων σας (ρυθμίζεται στο WordPress από Ρυθμίσεις, Ανάγνωση, Εμφανίσεις Αρχικής Σελίδας) και τις σελίδες αρχείου σας να δημιουργούνται δυναμικά από τις λέξεις κλειδιά των άρθρων που εμφανίζονται σε εκείνη την σελίδα. Αν δεν επιλεχθεί, θα χρησιμοποιήσει τις λέξεις κλειδιά που έχουν οριστεί στην οθόνη επεξεργασίας σελίδας για την σελίδα άρθρων.

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
el_GR: Επιλέξτε αυτό αν θέλετε οι ετικέτες σας για ένα συγκεκριμένο άρθρο να χρησιμοποιούνται ως Μεταστοιχειακές Λέξεις Κλειδιά για αυτό το άρθρο (επιπρόσθετα σε οποιεσδήποτε λέξεις κλειδιά έχετε καθορίσει στην οθόνη Επεξεργασία Άρθρου).

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
el_GR: Επιλέξτε αυτό αν θέλετε οι κατηγορίες σας για ένα συγκεκριμένο άρθρο να χρησιμοποιούνται ως Μεταστοιχειακές Λέξεις Κλειδιά για αυτό το άρθρο (επιπρόσθετα σε οποιεσδήποτε λέξεις κλειδιά έχετε καθορίσει στην οθόνη Επεξεργασία Άρθρου).

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να εναλλάξετε την χρήση των Μεταστοιχείων Λέξεων Κλειδιών σε όλο τον ιστότοπο.

en: Checking this option uses the title, description, and keywords set on your static Front Page.
el_GR: Επιλέγοντας αυτή την επιλογή χρησιμοποιεί τον τίτλο, την περιγραφή, και λέξεις κλειδιά που έχουν οριστεί στην στατική Αρχική σας Σελίδα.

en: Enter a comma separated list of your most important keywords for your site that will be written as Meta Keywords on your homepage. Do not stuff everything in here.
el_GR: Εισάγετε μια λίστα χωρισμένη με κόμμα με τις πιο σημαντικές λέξεις-κλειδιά για το site σας που θα γραφτεί ως Μεταστοιχειακά Λέξεις-κλειδιά στην ιστοσελίδα σας. Μην την γεμίσετε.

en: This will be the Meta Description for your homepage. This is independent of any other option. The default is no Meta Description at all if this is not set.
el_GR: Αυτή θα είναι η Μεταστοιχειακή Περιγραφή για την αρχική σας σελίδα. Αυτό είναι ανεξάρτητο από οποιαδήποτε άλλη επιλογή. Η προεπιλογή είναι χωρίς καθόλου Μεταστοιχειακή Περιγραφή αν δεν έχει οριστεί.

en: As the name implies, this will be the Meta Title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default Site Title (found in WordPress under Settings, General, Site Title) will be used.
el_GR: Όπως υποδηλώνει το όνομα, αυτός θα είναι ο Τίτλος Μεταστοιχείων της αρχικής σας σελίδας. Αυτό είναι ανεξάρτητο από οποιαδήποτε άλλη επιλογή. Αν δεν οριστεί, θα χρησιμοποιηθεί ο προεπιλεγμένος Τίτλος Ιστότοπου (μπορείτε να το βρείτε στο WordPress κάτω από Ρυθμίσεις, Γενικά, Τίτλος Ιστότοπου).

en: Check this and All in One SEO Pack will create a log of important events (all-in-one-seo-pack.log) in its plugin directory which might help debugging. Make sure this directory is writable.
el_GR: Επιλέξτε αυτό και το All in One SEO Pack θα δημιουργήσει ένα αρχείο καταγραφών των σημαντικών γεγονότων (all-in-one-seo-pack.log) στον κατάλογο του πρόσθετού του που μπορεί να βοηθήσει στην αποσφαλμάτωση. Σιγουρευτείτε πως αυτός ο κατάλογος είναι εγγράψιμος.

en: Use wp_title to get the title used by the theme; this is disabled by default. If you use this option, set your title formats appropriately, as your theme might try to do its own title SEO as well.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το wp_title για να πάρετε τον τίτλο που χρησιμοποιείται από το θέμα: αυτό είναι απενεργοποιημένο εκ προεπιλογής. Αν χρησιμοποιήσετε αυτήν την επιλογή, ορίστε τις μορφές των τίτλων σας καταλλήλως, καθώς το θέμα σας μπορεί να προσπαθήσει να κάνει τον δικό του τίτλο SEO επίσης.

en: Checking this option will allow you to customize Canonical URLs for specific posts.
el_GR: Επιλέγοντας αυτήν την επιλογή θα σας επιτρέψει να προσαρμόσετε τις Canonical διευθύνσεις URL για συγκεκριμένα άρθρα.

en: Checking this option will set the Canonical URL for all paginated content to the first page.
el_GR: Επιλέγοντας αυτήν την επιλογή θα ρυθμίσει την Canonical διεύθυνση URL για όλο το σελιδοποιημένο περιεχόμενο στην πρώτη σελίδα.

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: %s Plugin Options
el_GR: Επιλογές πρόσθετου %s

en: Blocked bot with IP %s -- matched referer %s found in blocklist.
el_GR: Αποκλεισμένο bot με IP %s -- βρέθηκε αντιστοιχία παραπομπής %s στην λίστα αποκλεισμένων.

en: Blocked bot with IP %s -- matched user agent %s found in blocklist.
el_GR: Αποκλεισμένο bot με IP %s -- βρέθηκε αντιστοιχία user agent %s στην λίστα αποκλεισμένων.

en: No requests yet.
el_GR: Χωρίς αιτήσεις ακόμη.

en: Log Of Blocked Bots
el_GR: Αρχείο Καταγραφών Αποκλεισμένων Bots

en: Referer Blocklist
el_GR: Λίστα Αποκλεισμού Παραπομπών

en: User Agent Blocklist
el_GR: Λίστα Αποκλεισμού User Agent

en: Track Blocked Bots
el_GR: Ανιχνεύστε Αποκλεισμένα Bots

en: Shows log of most recent requests from blocked bots. Note: this will not track any bots that were already blocked at the web server / .htaccess level.
el_GR: Εμφανίζει το αρχείο καταγραφών των πιο πρόσφατων αιτημάτων από αποκλεισμένα bots. Σημείωση: αυτό δεν θα ανιχνεύσει οποιαδήποτε bots τα οποία είχαν ήδη αποκλειστεί σε επίπεδο διακομιστή ιστού / .htaccess.

en: This is the list of disallowed referers used for blocking bad bots.
el_GR: Αυτή είναι η λίστα των αποκλεισμένων παραπομπών που χρησιμοποιείται για τον αποκλεισμό κακών bots.

en: This is the list of disallowed user agents used for blocking bad bots.
el_GR: Αυτή είναι η λίστα των αποκλεισμένων user agents που χρησιμοποιείται για αποκλεισμό κακών bots.

en: Check this to edit the list of disallowed user agents for blocking bad bots.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να επεξεργαστείτε την λίστα των μη επιτρεπόμενων user agents για αποκλεισμό κακών bots.

en: Log and show recent requests from blocked bots.
el_GR: Καταγράψτε και εμφανίστε πρόσφατα αιτήματα από αποκλεισμένα bots.

en: Block requests from user agents that are known to misbehave with 503.
el_GR: Αποκλεισμός αιτημάτων από user agents που είναι γνωστοί ότι δεν συμπεριφέρονται σωστά με 503.

en: Bad Bot Blocker
el_GR: Αποκλειστής Κακού Bot
