Plugins - WP Maintenance Mode - Development (trunk) - en to nl translation catalogue (100 entries)

en: See our WordPress Themes!
nl: Bekijk onze WordPress Thema's.

en: We hope you like the WP Maintenance Mode plugin! Now you can buy WordPress Themes directly from us on ThemeForest. We're StrictThemes and we create best designed and coded WordPress Themes.
nl: We hopen dat je de WP Maintenance Mode plugin leuk vindt. Nu kan je rechtstreeks WordPress Thema's van ons aankopen via ThemeForest. We zijn StrictThemes en we ontwikkelen de best ontworpen en gecodeerde WordPress Thema's.

en: Premium WordPress Themes from WP Maintenance Mode authors!
nl: Premium WordPress Thema's van de WP Maintenance Mode auteurs.

en: Allowed formats: UA-XXXXXXXX, UA-XXXXXXXX-XXXX. Eg: UA-12345678-1 is valid
nl: Toegelaten formaten:  UA-XXXXXXXX, UA-XXXXXXXX-XXXX. Eg: UA-12345678-1 is correct

en: Security check.
nl: Veiligheidscontrole.

en: The nonce field must not be empty.
nl: Het nonce veld mag niet leeg zijn.

en: If you like <strong>WP Maintenance Mode</strong> please leave us a %s rating. A huge thank you from WP Maintenance Mode makers in advance!
nl: ALs je <strong>WP Maintenance Mode</strong> leuk vindt, laat ons dan een %s rating. Alvast hartelijk dank bij voorbaat van de makers van WP Maintenance Mode!

en: Other products
nl: Andere producten

en: Empty subscribers list
nl: Leeg abonneelijst

en: If you want to redirect a user (with no access to Dashboard/Backend) to a URL (different from WordPress Dashboard URL) after login, then define a URL (incl. http://)
nl: Indien je een gebruiker wil redirecten (met geen toegang tot het Dashboard/Backend) naar een URL (verschillend van de WordPress Dashboard URL) na het aanmelden, definieer dan een URL (incl. http://)

en: Which user role is allowed to access the frontend of this blog? Administrators will always have access.
nl: Welke gebruikersrol mag toegang hebben tot de voorpagina van deze blog? Beheerders zullen steeds toegang hebben.

en: Which user role is allowed to access the backend of this blog? Administrators will always have access.
nl: Welke gebruikersrol is toegelaten tot de backend van deze blog? Beheerders zullen steeds toegang hebben.

en: Select role(s)
nl: Kies rol(len)

en: This field is required.
nl: Dit veld is verplicht.

en: Content:
nl: Inhoud:

en: Email:
nl: E-mailadres:

en: Name:
nl: Naam:

en: You have been contacted via %s.
nl: Je bent gecontacteerd via %s.

en: Notice key cannot be empty.
nl: Notice key mag niet leeg zijn.

en: The tab slug must not be empty.
nl: Het tabblokje mag niet leeg zijn

en: You do not have access to this resource.
nl: Je hebt geen toegang tot deze bron.

note: Description of the plugin/theme
en: Adds a splash page to your site that lets visitors know your site is down for maintenance. It's perfect for a coming soon page.
nl: Voegt een splash pagina toe op je site dat je bezoekers laat weten wanneer je site in onderhoud staat. Dit is perfect voor een 'binnenkort beschikbaar' pagina.

en: Resources
nl: Bronnen

en: Author
nl: Auteur

en: Use Google Analytics?
nl: Gebruik Google Analytics?

en: Fold - Unfold
nl: Vouwen - Opvouwen

en: Zoom - Zoomed
nl: Zoom - Ingezoomd

en: Move top - Move bottom
nl: Naar top - Naar beneden

en: Effects
nl: Effecten

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Show contact?
nl: Toon contact?

en: Same page
nl: Zelfde pagina

en: New page
nl: Nieuwe pagina

en: Links target?
nl: Links doel?

en: Show social networks?
nl: Toon sociale netwerken?

en: Social Networks
nl: Sociale netwerken

en: Export as CSV
nl: Exporteren als CSV

en: You have %d subscriber(s)
nl: Je hebt %d abonnee(s)

en: Stats
nl: Statistieken

en: Show subscribe?
nl: Toon aanmelden e-mail?

en: Color
nl: Kleur

en: Minutes
nl: Minuten

en: Hours
nl: Uren

en: Days
nl: Dagen

en: Countdown (remaining time)
nl: Countdown (resterende tijd)

en: Start date
nl: Start datum

en: Show countdown?
nl: Countdown tonen?

en: source <a href="%s" target="_blank">Free Photos</a>
nl: bron <a href="%s" target="_blank">Gratis foto's</a>

en: Choose background
nl: Kies achtergrond

en: Backgrounds should have 1920x1280 px size.
nl: Achtergronden moeten een afmeting van 1920x1280 px hebben.

en: Upload background
nl: Upload achtergrond

en: Choose color
nl: Kies kleur

en: Predefined background
nl: Vooraf gedefineerde achtergrond

en: Uploaded background
nl: Upload achtergrond

en: Custom color
nl: Aangepaste kleur

en: Choose type
nl: Kies type

en: Background
nl: Achtergrond

en: Text
nl: Tekst

en: Heading
nl: Titel

en: Title (HTML tag)
nl: Titel (HTML tag)

en: Content
nl: Inhoud

en: Reset settings
nl: Instellingen herstellen

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Do you want to add a link to the dashboard on your maintenance mode page?
nl: Wil je een link toevoegen naar het dashboard op de maintenance mode pagina?

en: Do you want to see notices when maintenance mode is activated?
nl: Wil je een bericht zien wanneer de onderhoudsmodus actief is?

en: Notice
nl: Kennisgeving

en: Exclude feed, pages, archives or IPs from maintenance mode. Add one slug / IP per line!
nl: Sluit Feeds, pagina's, archieven of IP-adressen uit van de Onderhoudsmodus. Voer één slug of IP in per regel!

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Redirection
nl: Doorverwijzing

en: The robots meta tag lets you use a granular, page-specific approach to control how an individual page should be indexed and served to users in search results.
nl: De Robots Meta Tag maakt het mogelijk om per pagina te bepalen hoe deze pagina's geïndexeerd en getoond moeten worden in zoekresultaten.

en: Frontend Role
nl: Frontend rol

en: Backend Role
nl: Backend rol

en: Allow Search Bots to bypass maintenance mode?
nl: Mogen zoekmachine robots de onderhoudsmodus omzeilen?

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: Bypass for Search Bots
nl: Omleiding voor zoekmachine robots

en: Deactivated
nl: Gedeactiveerd

en: Activated
nl: Geactiveerd

en: Design
nl: Ontwerp

en: General
nl: Algemeen

en: Settings saved.
nl: Instellingen opgeslagen

en: Contact us
nl: Neem contact met ons op

en: Send
nl: Verstuur

en: Your message
nl: Je bericht

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Name
nl: Naam

en: Subscribe
nl: Aanmelden

en: your e-mail...
nl: e-mailadres...

en: Your email was sent to the website administrator. Thanks!
nl: Je bericht is verstuurd naar de beheerder. Dankjewel!

en: Message via contact
nl: Bericht via contact

en: All fields required.
nl: Alle velden zijn verplicht.

en: You successfully subscribed. Thanks!
nl: Je bent succesvol aangemeld, dankjewel.

en: Please enter a valid email address.
nl: Voer een geldig e-mailadres in.

en: Maintenance Mode
nl: Onderhousmodus

en: WP Maintenance Mode plugin was relaunched and you MUST revise <a href="%s">settings</a>.
nl: De WP Maintenance Mode Plugin is opnieuw opgestart en je MOET de <a href="%s">instellingen</a> opnieuw bekijken.

en: Notify me when it's ready
nl: Informeer mij wanneer het is afgerond

en: <p>Sorry for the inconvenience.<br />Our website is currently undergoing scheduled maintenance.<br />Thank you for your understanding.</p>
nl: <p>Excuus voor het ongemak.<br />Onze website ondergaat op dit moment gepland onderhoud.<br/>Bedankt voor uw begrip.</p>

en: Maintenance mode
nl: Onderhoudsmodus

en: The Maintenance Mode is <strong>active</strong>. Please don't forget to <a href="%s">deactivate</a> as soon as you are done.
nl: De Onderhoudsmodus is <strong>actief</strong>. Vergeet niet om hem <a href="%s">uit te schakelen</a> wanneer je klaar bent.

en: Settings
nl: Instellingen
